کتابفروشی:
اگر چه تمام کتابها کتابها و جزوات مورد نیاز برای رشته توسط IIS (شهریه شما شامل هزینه کتاب نیز می باشد) فراهم شده اند اما داشتن یک کتابفروشی بین المللی خالی از فایده نیست. بزرگترین کتابفروشی کمپس در ساختمان IIS واقع است. کتابفروشی Ru انواع مختلفی از کتابهای چاپ شده در امریکا و اروپا در اختیار دارد. بسیاری از این کتابها از انتشارات معتبر دنیا بوده و IIS نیز کتابهای شما را از این مراکز فراهم می آورد.
در کنار کتاب ها و جزوات درسی به زبان انگلیسی، می توانید روزنامه ها یا مجلات تایلندی و نوشت افزار نیز از این کتابفروشی تهیه نمائید.

 

 

 دسترسی به اینترنت و Wireless LAN:
در تمام کلاسهای IIS می توانید بصورت Wireless LAN به اینترنت دسترسی داشته باشید. تحصیل در بازرگانی و یا ارتباطات بدون دسترسی مداوم به اینترنت امکان پذیر نیست. 
این نکته را بخاطر داشته باشید که این توقع از شما می رود که با کاربرد اولیه کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط با رشته خود آشنایی کامل داشته باشید. آموزش این موارد ابتدایی در برنامه دانشگاه نیست. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات، این موارد ابتدایی را فرا بگیرید.

 

 

 ورزش در دانشگاه Ram:
از آنجائی که دانشجویان تایلندی علاقه وافری به ورزش کردن دارند، این دانشگاه امکانات وسیعی برای ورزش در خود دانشگاه و ساختمان جانبی مجموعه ورزشی عاملی فراهم آورده است.
در کمپس اصلی دانشگاه Ram: مرکز ورزش دانشگاه فعالیت های ورزشی و موقتی پیشنهاد می دهد. تمام وزرشهای توپی مانند ورزش ملی تایلند Takgraw، معرفی و آموزش Thaibox، رقص و ژیمناستیک.
اکثر ورزشها رایگان می باشد و اگر بخواهید می توانید یک زمین فوتبال را برای یک روز اجاره نمائید.
مجموعه ورزشی Huamark:
این مجموعه ورزشی در کنار IIS واقع شده است. این مجموعه ورزشی یکی از مجموعه های اصلی کشور محسوب می شود و محل مهمی برای رقابت های ملی و بین المللی است.

 

 

مرکز آموزش ورزش سر پوشیده:
این مرکز برای 12 ورزش سر پوشیده مانند اروبیک، بدمینتون، والیبال، وزنه برداری و ... کلاسهای آموزشی برقرار می نماید.
 در داخل کمپس دانشگاه غذا بسیار ارزان و در حدود 15 بات می باشدو بسیاری از دانشجویان از آنها استقبال می کنند.
 رستوران، دکه غذا فروشی و بازارهای روباز:
دانشگاه Ram دارای چند غذاخوری و کافه تریا بوده که می توانید از آنجاها استفاده نمائید. بیش از 30 مغازه در دانشگاه می توانید انواع غذاهای تایلندی را با کمترین هزینه خریداری کنید. رستورانهای فست فود خود مثل مک دونالد نیز در اینجا وجود دارند.
 امکانات دانشکده بین المللی :
تمام کلاسها سیستم Wireless LAN دارند که این امکان را برای تمام دانشجویان و استاتید فراهم می آورد.
کتابها بصورت کامل از انگلستان و امریکا و از انتشارات  Prentic Hall, Pearson, MC Grow Hill, Thomson و غیره خریداری می شوند. اکثر این کتابها جزوات تکمیلی online دارند که در دسترس می باشند. انتخاب کتاب بر عهده استاد می باشد. این کتابها برای یک ترم خاص سفارش داده می شوند. در موارد بسیار نادر، انتشاراتی 3-2 روز قبل از شروع ترم عدم کتابها را اعلام می نماید. اگر چنین اتفاقی بیفتد و هیچ کتاب دیگری استاد توصیه نکند، کپی کتابها را در اختیار دانشجویان قرار داده میشود.
در IIS، سه ترم وجود دارد. ترم اول، ترم تابستان و ترم دوم. این بدین معناست که شما می توانید حداکثر یک امتحان را دوبار تکرار کنید زیرا بعد از امتحان دوم، ترم شروع می شود. در صورتیکه، سه بار یک امتحان را بیفتید باید درس را دوباره بردارید. هزینه هر یک امتحان مجدد 1500 بات می باشد.
دانشجویان لیسانس روزهای دوشنبه تا جمعه کلاس دارند. دانشجویان دکتری و فوق لیسانس روزهای شنبه و یکشنبه کلاس دارند.

 


 

 خوابگاه ها: 
جهت متقاضيان دوره ارشد و بالاتر و همچنين دانشجويان سال اول كارشناسي  (متقاضياني كه از طريق اين موسسه  پذيرش مي شوند) پانسيونهاي جداگانه (دخترانه –پسرانه )همراه امكانات كافي (تخت خواب –ميز كار – سرويس يهداشتي –يخچال و تلوبريون و...)و اجاره بها  مناسب و اينترنت پرسرعت بيسيم پيش بيني شده است.
 شرط زبان انگلیسی : 
مقطع لیسانس
امتحان ورودی بیانگر توانایی شما در زبان انگلیسی است که در صورت عدم پذیرش در این امتحان باید دوره زبان انگلیسی به صورت فشرده بگذرانید. این دوره زبان قبل از شوع سال تحصیلی برگذار می شود تا بتوانید با آمادگی کامل در کلاسها شرکت کنید.
مقطع فوق لیسانس
امتحان ورودی شامل امتحان زبان و امتحان پیشرفته برای آزمون توانایی شما در انجام  کارهای عملی است.مصاحبه ای نیز هست که در آن اولا با شما بیشتر آشنا شده و از اهداف شما بیشتر آگاه شویم و نیز بتوانیم بر اساس اهدافتان راهنمایی های لازم را به عمل آوریم.(جهت متقاضيان معرفي شده از اين شركت ،صرفا آزمون تعيين سطح زبان مي باشد.)
مقطع دکتری
متقاضیان باید در یک مصاحبه گروهی شرکت کنند. این قانون از سال 1995 در این دانشگاه اعمال می شود.
معافیت های امتحان زبان انگلیسی:
در صورت حائز بودن یکی از سرایط ذیل از امتحان زبان انگلیسی معاف خواهید بود.
در صورتی که به مدرسه زبان انگلیسی رفته باشیدنمره تافل(PBT) 500 و یا (CBT) 173 داشته باشید.
يا نمره معادل در امتحان IELTS گذرانده باشید .
 بورسیه و جوائز دانشجویان ممتاز
هر دانشجویی که بتواند معدل کل 8/3 در پایان هرسال تحصیلی کسب کند مبلغ 10000 بات ،دانشجویان لیسانس و 15000 بات ( دانشجویان تکمیلی) دریافت می کند که این مبلغ از شهریه کسر خواهد شد. در ضمن به دانشجویان  ممتاز گواهی داده می شود که طبق آن آینده شخصی تقریبا تضمین خواهد شد.