گروه موسسات ویستا با تخفیفات ویژه انواع خدمات دانشجوئی را به متقاضیان ارائه میدهد.

 بخش مرتبط با تحصیل در تایلند:

  بخش مرتبط به سوریه در همین صفحه و در پایان بخش مرتبط با تحصیل در تایلند آمده است       

1-هزينه زندگي به طور كلي در تايلند به چه صورت است؟

-در اصل هزينه زندگي بستگي به خود دانشجو دارد، ولي با توجه به تجربه دانشجويان ايراني كه در اين مدت در دانشگاههاي تايلند مشغول به تحصيل هستند يك رنج قيمتي بين 350 تا450دلار را در نظر بگیرید..هرچند هستند دانشجوياني كه خارج از اين رنج (چه كمتر-چه بيشتر)هزينه مي كنند ولي معمولا  این رنج قیمت می باشد.

اين هزينه شامل اجاره سوئيت –خورد وخوراك و رفت وآمد مي باشد و اغلب دانشجويان امكان استفاده از بيمه درماني را دارند.

2-اعتبار دانشگاه هاي تايلند را چگونه ارزيابي مي كنيد و دانشگاه هاي تايلند به نسبت ديگر دانشگاه هاي کشورهای منطقه چه وضعیتی دارند؟

- اولا به متقاضيان مواکدا توصیه  ميكنیم که اگر امكان ادامه تحصيل (تا هر مقطعي) در دانشگاههاي معتبر ايراني را داريد اين فرصت را از دست ندهيد ،ممكن است از دانشگاههاي معتبري چون اميركبير-تربيت مدرس ويا شهيد بهشتي در اغلب سايت هاي رتبه بندي دانشگاه ها نشاني نباشد ، ولي موفقيت فارغ التحصيلان اين دانشگاه ها  در بازار كار ايران وحتي اروپا و آمريكا در كنار امکان اخذ پذيرش از بهترين دانشگاه هاي دنيا برا ی دانشجویان این دانشگاه ها ، به كيفيت دانشگاه هاي معتبر ايران صحه مي گذارد.

در سالیان اخیرمراجع مختلفی جهت  رتبه بندی های اموزشی دانشگاه ها بوجود آمده اند كه در ادامه هريك ازاين مراجع و رتبه بندي و موقعيت دانشگاه هاي تايلند و ديگر كشورهاي منطقه را توضيح ميدهيم.(منبع سایت ویکی پدیا)

     رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های جهان SJTU

برای اندازه‌گیری فاصله دانشگاه‌های چینی و دانشگاه‌های روز دنیا صورت گرفت و نتایج آن در مجله  اکونومیست به چاپ رسید .میزان پارامترهای موثر در این رتبه‌بندی بیشتر در حوزه علوم طبیعی قرار دارند و عبارتند از تعداد مقالات منتشر شده در مجلات نیچر و ساینس که هر دو در حوزهعلوم طبیعی فعالیت می‌کنند، تعداد برندگان جایزه نوبل  که بیشتر به علوم فیزیک تعلق می‌گیرد و جایزه فیلدز در حوزه  ریاضیات

وضعیت کشورهای منطقه: در این رتبه بندی به دانشگاهی از تایلند،مالزی و فیلیپین اشاره ای نشده است.

     نشریه آموزش عالی (تایمز) - موسسه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS

نشریه آموزش عالی تایمز لندن یک نشریه واقع در انگلستان و مربوط به آموزش عالی با همکاری موسسه Quacquarelli Symonds، هر ساله لیستی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا را با عنوان به انگلیسی: THES - QS World University Rankings منتشر می‌کند.در مقایسه با رتبه‌بندی‌های دیگر، در این رتبه‌بندی سالانه بسیاری از دانشگاه‌های غیرآمریکایی و خصوصاً انگلیسی در میان رتبه‌های بالای آن قرار دارند.

اساس رتبه بندی این سایت بر اساس آیتمهای زبر می باشد :

Academic peer review (40%)

Recruiter review (10%)

Faculty student ratio (20%)

Citations per faculty (20%)

وضعیت کشورهای منطقه: در این رتبه بندی   در بین 600 دانشگاه معتبر ،7 دانشگاه تایلند ،5دانشگاه مالزی و 3 دانشگاه فیلیپین عنوان شده است .البته ظاهرا فقط دانشگاه های دولتی را عنوان نموده  است. نکته قابل ذکر در این رتبه بندی ، امکان دسترسی به رتبه هر دانشکده نیز می باشد.

  •     نشریه نیوزویک

در آگوست ۲۰۰۶ (مرداد ۱۳۸۵)، نشریه نیوزویک آمریکا رتبه‌بندی ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا را به کمک معیارهای دو رتبه‌بندی دیگر (یعنی رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های دنیا توسط دانشگاه شانگهای و نشریه آموزش عالی تایمز) و یک معیار جدید که تعداد کتاب‌ها و مجلات کتابخانه‌ها بود ارائه کرد.

وضعیت کشورهای منطقه: در این رتبه بندی به دانشگاهی از تایلند،مالزی و فیلیپین اشاره ای نشده است.

    وبومتریک

رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های دنیا توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) -واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC)- تهیه شده‌است. این رتبه‌بندی بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده‌است.

شاخص‌های وبومتریک به این دلیل بوجود آمده‌اند که میزان توجه موسسات را به نشر اینترنتی نشان دهد. بنابراین دانشگاه‌های با کیفیت آموزشی بالا ممکن است به دلیل عدم تمایل به سیاست‌های انتشار اینترنتی، در این نوع رتبه‌بندی رتبه مورد انتظار خود را بدست نیاورند

وضعیت کشورهای منطقه: این سایت از سایتهایی است که برای متقاضیان ملاکی برای کیفیت دانشگاه ها به حساب میاید .اما همانطور که ملاحظه کردید ،ارتباط چندانی با کیفیت دانشگاه ها ندارد هر چند به هر صورت در عصر ارتباطات وب سایت دانشگاه ها جهت تبادل دانش نقش مهمی دارند ولی  شرط لازم برای کیفیت دانشگاه ها نمی باشند. در این رتبه بندی  تقریباوبسایت  تمام دانشگاه های منطقه برسی شده است .

     فاکتور جِی

فاکتور جی درواقع میزان محبوبیت و اهمیت وب‌سایت یک دانشگاه خاص را در میان وب‌سایت‌های دانشگاه‌های دیگر نشان می‌دهد. بنابراین فاکتور جی حالتی از گستردگی و میزان نفوذ یک دانشگاه براساس وب‌سایت آن است.

وضعیت کشورهای منطقه: مانند  مورد وبومتریک

    رتبه‌بندی حرفه‌ای دانشگاه‌های دنیا

شاخص اصلی این رتبه‌بندی تعداد مدیران اجرایی ارشد در میان ۵۰۰ شرکت مطرح دنیاست (از لحظ سودآوری) که بر اساس دانشگاهی که آنان درس خوانده‌اند محاسبه می‌شود.

وضعیت کشورهای منطقه: یک دانشگاه از تایلند و یک دانشگاه از مالزی در این رتبه بندی می باشد.

     رتبه‌بندی عملکرد مقالات علمی

در این روش، ۹ شاخص در نظر گرفته شده‌است که عبارتند از: مقالات ۱۱ سال اخیر، مقالات کنونی، ارجاعات به کتب و مقالات در ۱۱ سال اخیر، ارجاعات به کتب و مقالات در حال حاضر، شاخص H، میزان مورد مرجع قرار گرفتن مقالات، مقالات چاپ شده در مجلات با ضریب تاثیر گذاری بالا و برتری حوزه‌های فعالیت.

وضعیت کشورهای منطقه: یک دانشگاه از تایلند در این لیست می باشد.

     رتبه‌بندی دانشگاه ووهان

این رتبه‌بندی بر اساس شاخص‌های علوم پایه بدست آمده‌است که نشان می‌دهد دانشگاه‌ها از نظر تعداد مقالات چاپ شده و ارجاعات بیش از ۱۱٬۰۰۰ مجله علمی در سراسر دنیا در ۲۲ حوزه علمی مختلف به آن مقالات در چه جایگاهی قرار دارند.

وضعیت کشورهای منطقه: آمار قابل دسترسی نبود

    رتبه‌بندی Global Universities Ranking

یک رتبه‌بندی دیگر توسط موسسه RatER روسیه است. این رتبه‌بندی بر اساس مخلوطی از شاخص‌های دیگر بدست آمده‌است.

وضعیت کشورهای منطقه: آمار قابل دسترسی نبود .

     رتبه‌بندی SCImago

بر اساس تعداد مقالات علمی موسسات تحقیقاتی دولتی و آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در دیتابیس Scopus از انتشارات Elsevier بدست آمده‌است.

وضعیت کشورهای منطقه: 14 دانشگاه تایلند ،13 دانشگاه مالزی و 2 دانشگاه فیلیپین در این لیست قرار دارد.

همانطور که ملاحظه کردید دانشگاه های تایلنددر منطقه آسه آن  وضع نسبتا مطلوبی دارد در هر صورت شهرت  و اعتبار یک دانشگاه پارامترهای دیگری نیز دارد و هرچند این  رتبه بندی ها میتوانند کمکی جهت انتخاب دانشگاه به متقاضیان بکنند  ولی کافی نمی باشند.

وجود اساتید بین المللی و با تجربه ،شرکتهای معتبر بورس کننده در دانشگاه ها ،ارتباطات دانشگاه با دیگر دانشگاه های معتبر دنیا از طریق تبادل دانشجو و دوره های دوگانه از دیگر آیتمهائی می باشد که میتواند شما را در این امر یاری نماید .

3-شرط زبان انگليسي در مورد روند پذيرش دانشگاه هاي تايلند به چه صورت است؟

- دانشكده ها هر کدام  روال خود را دارند.  دربعضي از رشته ها شما مي توانيد در صورتیکه نمره ايلتس و يا تافل را نمیتوانید ارائه دهید  در آزمونهاي زبان دانشگاه شركت كنيد و در صورت قبولی در این آزمون وارد دوره درسیتان بشوید .بعضی دانشگاه ها نیز در خودِ دانشگاه شما میتوانید دروس پیش زبان را بگذرانید و سپس وارد دوره آکادمیک بشوید. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. همچنین شما می توانید  در دوره هاي زبان انگليسي فشرده اي كه موسسه برايتان پيش بيني کرده است  شركت كنيد و زبانتان را تقويت نمائيد و سپس وارد دانشگاه شوید.

4-براي اخذ مدرك بالاتر ،مدرك ما بايدحتما  مرتبط باشد:يعني اگر مثلا" ليسانس كشاورزي داشته باشم میتوانم در ارشد مديريت ادامه تحصیل دهم ؟

-موسسه ویستا  بانک اطلاعات تحصیلی کاملی  از دانشگاه های معتبرتایلند همراه با شهریه های آن گردآوری کرده است و شما  مي توانيد تمام رشته هایی که امکان ادامه تحصیل (با توجه به مدرك حال حاضرتان ) با توجه به شرایط شما را  دارد ،از مشاوران شرکت استعلام نمائید .پس نتيجه اينكه حتما" الزامي نيست شما رشته خودتان را در مقطع بالاتر ادامه دهيد و میتوانید در دیگر رشته ها ادامه تحصیل دهید.

5-مدت تحصيل در تايلند چند سال است؟

ليسانس 4 ساله -ارشد 2 ساله-دكترا3سال تا 5 سال  است ولي در بعضي مواقع دوره هاي ليسانس و ارشد تان ممكن است كمتر باشد.

دقت نمائيد اگر مي خواهيد وزارت علوم مدرك شما را تاييد نماييد بايد حتما" 3/2از دوره تحصيل خود را در تايلند بگذرانيد،پس اگر دوره يكساله ارشد ثبت نام كرديد بايد طوري انتخاب واحد كنيدكه اين زمان سپري شود.

6-خوابگاه يا پانسيون در تايلند شامل چه امكاناتي است؟

-پانسيون در تايلند معمولا" شامل وسايل اوليه زندگي مي باشد. مثلا حمام و دستشوئی ،وسایل خواب  ،کمد،میز مطالعه و دیگر وسایل ضروری  آن چيزي كه در بانكوك اختياري مي باشد شامل : يخچال-اينترنت-سينك ظرفشويي-كابينت و اجاق گازبرقي است.ماشين لباسشويي احتیاجی ندارید چرا که  معمولا"در اطراف شما مغازه هاي لاندري هستند كه براحتي در محله تان به آن دسترسي داريد.قيمت سوئيت با امکانات معمولی  از135 دلارشروع میگردد. و معمولا این سوئتها دونفره می باشند.در ضمن پول شارژجداگانه اخذ میگردد. ملبغ رهن هم بین یک تا3ماه اجاره می باشد.

7- رفت و آمد در بانكوك به چه صورت است؟

-هر مكاني كه مؤسسه براي شما تدارك مي بيند سعي مي شود نزديك دانشگاه و يا مدرسه زبان  باشدو يا حداقل امكان دسترسی به وسايل نقليه مانند BRT-متروومونوريل را  داشته باشيد.سعي كنيد با توجه به ترافيك بانكوك از مترو و مونوريل  استفاده نمائید و مقرون به صرفه تراز ديگر وسايل نقلیه  در تايلند مي باشد.

8-آيا در شهرهاي ديگرتایلند  دانشگاههاي معتبري وجود دارد؟

اتفاقا دانشگاه های بسیار معتبری در دیگر شهرهای تایلند وجود دارند که دارای اعتبار بین المللی نیز می باشند.

9-روند پذيرش در دانشگاه هاي تايلند به چه صورتي است و مؤسسه چه خدماتي را ارائه مي دهد؟

-هر رشته روال خاص خود را دارد.ارائه مدرک زبان انگلیسی، ،شرط معدل،امتحان ورودی و مصاحبه از اعم شرایط پذیرش دانشگاه های معتبر تایلند می باشد که طی کردن این فرایند درمواردی حضور فیزیکی داوطلب را میطلبد .در این مورد موسسه ویستا با  امضای تفاهم نامه با  دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و معتبر تایلند توانسته است  تسهیلاتی در امر پذیرش جهت متقاضیان فراهم نمایدیعنی علاوه بر اینکه  سعی شده است  شرایط پذیرش آسانتر شود  فرایند پذیرش هم در خود ایران اجرا گردد و داوطلب ملزم به حضور در تایلند جهت انجام فرایند پذیرش نباشد .

10-كيفيت مؤسسات زبان در بانكوك به چه صورت است؟

در یادگیری زبان انگلیسی هیچ فاکتوری مهمتر از فعالیت خود زبان آموز نیست. زبان آموز اگر وقت لازم را جهت یادگیری زبان بگذارد و دائم در حال تمرین زبان باشد پیشرفت بسیار زیادی خواهد داشت اما گذشته از این مطلب شما میتوانید در خیابانهای  بانکوک موسسات زبان بسیار زیادی را ببینید .موسسه ویستا از بین تعداد زیادی موسسه زبان در تایلند ، با انتخاب مناسبترین کالجهای زبان ، سعی کرده است که نیازهای مختلف  داوطلبان را پوشش دهد  و اختیار را به داوطلب بدهد که با توجه به امکانات و دوره های این کالجهای معتبر ،موسسه خود را تعیین  نماید .  ملاک انتخاب  این کالجها بر بر اساس شاخصهای  زیر می باشد:

1-   وجوداستاد  انگلیسی زبان که به معنای واقعی مدرس زبان انگلیسی باشند نه توریستی که جهت تعطیلات طولانی مدت در بانکوک به سر میبرد!

2-   وجود پکیجهای مختلف زبان جهت پوشش دادن نیاز زبان آموز مانند آمادگی آزمونهای زبان-مکالمه –دوره های بیزنس-دوره های آکادمیک جهت حضور در کلاسهای دانشگاهی و دیگر دوره های تخصصی

3-   شهریه های مناسب و امکان گرفتن تخفیفی مناسب  به زبان آموزان

4-   داشتن شعبات در دیگر کشورها و سابقه روشن و مدون

5-   ارائه روش های مدرن درسی و رصد کردن دائمی وضعیت داوطلب در طول زمان تحصیل

6-   امکان دسترسی آسان به اساتید درمحیط موسسه

7-   داشتن تقویمهای متنوع درسی (که اگر احیانا شما در کلاسی غیبت کردید بتوانید  همین درس را روزهای دیگر بگذرانید.)

8-   لابراتوارها و وسایل کمک درسی پیشرفته

11-آيا بانكوك يك محيط مناسب جهت يادگيري زبان انگليسي است؟

البته بانکوک شهر انگلیسی زبان نیست و شما انتظار زیادی از مردم کوچه و بازار تایلند نباید داشته باشید ولی یکی از بالاترین آمار توریست در کشورهای آسیا را دارمیباشد .در ضمن کالجهائی که انتخاب شده اند اغلب در دیگر کشورها هم دارای شعبه می باشند .

این موسسات سعی دارند که کیفیت تمام شعبات را در دیگر جاهای دنیا در یک سطح نگهدارند لذا  با درنظر گرفتن  هزینه های پائین زندگی و همچنین شهریه این موسسه در بانکوک شاید مقرون به صرفه تر باشد از اینکه در لهستان یا اسپانیا وارد همین  موسسه شوید.

12-روند تمديد ويزاي تحصيلي در تايلند به چه صورت مي باشد؟ حداکثر مدت ویزای تحصیلی  تایلند چند ساله می باشد ؟

یکی از امتیازات تحصیل در تایلند شاید همین امر باشد چرا که اغلب دانشگاه ها و موسسات زبان خود جهت تمدید ویزای متقاضی اقدام میکند و متقاضی را درگیر دفاتر پلیس و وزارت خارجه تایلند نمیکنند.

در مورد ویزای تحصیلی اولا این ویزا هر 3ماه یکبار تمدید باید شود که اگر دانشجو باشید در طول مدت تحصیل و اگر زبان آموز باشید در طول دوره زبان ،دانشگاه یا موسسه خود این امر را برعهده میگیرد و اصطلاحا شما در گارانتیِ دانشگاه و موسسه زبان جهت تمدید ویزا می باشید .


بخش مرتبط با تحصیل در اتریش


بخش مرتبط با تحصیل در چین

بخش مرتبط با تحصیل در نیوزلند

بخش مرتبط با تحصیل در کره جنوبی

حاضرین در سایت

ما 157 مهمان آنلاین داریم

نظرسنجی نظر شما چیست؟

اطلاعات ارائه شده در سایت ...
 

موسسه اعزام دانشجویی ویستا

5 35 تماس: 09199503041-66517015-88607077

Google
Find us on Google+