(بنا به استناد از سایت QS  )

رتبه جهانی:551-600

رتبه جهانی دانشکده ها:

Engineering & IT: 301-350

رتبه آسیائی:120

كاست سارت يك دانشگاه دولتي معروف و معتبر در تايلند است كه در ميان تمام مراكز دانشگاهي و صنعتي و كالجهاي تايلندو جنوب شرق آسیا شناخته شده می باشد.اولين دانشگاهي است در تایلند كه رشته های متنوع  كشاورزي را در مقطع ارشد معرفي كرده است.

KU در سال 1938 در چيانگ مايي به عنوان يك واحد از وزارت كشاورزي و شيلات بانام كالج كاست سارت كه در واقعي كالجي به عنوان علوم كشاورزي محسوب مي گرديد،تآسيس شد.

متعاقب آن در دوم فوريه 1943 به سبب قانون ،كالج كاست سارت از وزارت كشاورزي و شيلات جدا شد و به عنوان دانشگاه كاست ستارت زير نظر وزارت علوم تايلند در بانکوک مشغول به تربيت دانشجو گرديد. نخست با هدف ترویج مطالب در رابطه با علوم کشاورزی ، دانشگاه برنامه های درسی خود را اصلاح کرد.وسپس شروع به  گسترش بخش های دیگری از جمله  علم ، هنر ، علوم اجتماعی ، انسانیت ، آموزش و پرورش ، مهندسی و معماری داد  . درحال حاضر  13 دانشکده درحال فعالیت هستند  که شامل : دانشکده کشاورزی ، کشت و صنعت ،  اقتصاد، مدیریت بازرگانی ، هنر لیبرال و علوم ، علوم ، علوم اجتماعی، دانشکده دامپزشکی و... .دانشگاه در سال  1999 تلاش به ایجاد علوم پزشکی و علوم سلامت کرده است. در حال حاظر دانشگاه اقدام به تاسیس 7 شعبه مجزا برای توضیع پوشش تمام مناطق تایلند کرده است.

دانشكده كشاورزي،جنگلداري و شيلات و دپارتمانهاي اوليه و مهم دانشگاه بودند.از آن تاريخ به بعد ،دانشگاه كاست سارت در حال توسعه و فعاليتهاي خود بودو اينك به عنوان يكي از دانشگاه هاي ملي و بين المللي شناخته مي شود.