اسپانیا

  تحصیل در اسپانیا

  مروری بر اسپانیا

  نگاهی اجمالی به کشور اسپانیا:
  اسپانیا در قسمت جنوبی قاره اروپا واقع شده است که در جنوب فرانسه و کوههای پیرنه و شرق پرتغال قرار دارد. و مرزهای زمینی خود را با 5 کشور مشترک دارد: مراکش ، جبل الطارق ، آندورا ، فرانسه و پرتغال.
  این کشور دارای حاشیه ساحل در خلیج بیسکای (بخشی از اقیانوس اطلس) و دریای مدیترانه است. پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است و این کشور به دلیل قدمت طولانی ، فرهنگ منحصر به فرد ، اقتصاد قوی و استانداردهای بسیار بالای زندگی شناخته شده است.
  از لحاظ سیاسی اسپانیا به عنوان یک سلطنت پارلمانی اداره می شود که دارای یک قوه مجریه است که از یک رئیس دولت (پادشاه خوان کارلوس اول) و یک رئیس دولت (رئیس جمهور) تشکیل شده است.

  اقتصاد و کاربری اراضی در اسپانیا:
  اسپانیا اقتصاد قوی دارد که سرمایه داری مختلط در نظر گرفته می شود. این دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و این کشور به دلیل داشتن سطح بالای زندگی و کیفیت زندگی شناخته شده است. صنایع عمده اسپانیا عبارتند از منسوجات و پوشاک ، مواد غذایی و نوشابه ، تولید فلزات و فلزات ، مواد شیمیایی ، کشتی سازی ، اتومبیل ، ابزار و ماشین آلات ، محصولات سفالی و نسوز ، کفش ، دارویی و تجهیزات پزشکی. همچنین کشاورزی در بسیاری از مناطق اسپانیا دارای اهمیت است و عمده محصولات تولید شده از آن صنعت دانه ، سبزیجات ، زیتون ، انگور شراب ، چغندرقند ، مرکبات ، گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ ، لبنیات و ماهی است. گردشگری و بخش خدمات مرتبط نیز بخش عمده ای از اقتصاد اسپانیا است.

  جغرافیا و اقلیم اسپانیا:
  امروزه بیشتر منطقه اسپانیا در جنوب غربی اروپا در سرزمین اصلی این کشور واقع شده استبا این حال ، این کشور همچنین دارای قلمرو در مراکش ، شهرهای Ceuta و ملیلا ، جزایر خاموش ساحل مراکش و همچنین جزایر قناری در اقیانوس اطلس و جزایر بالئاریک در دریای مدیترانه است. همه این منطقه زمینی باعث می شود اسپانیا به دومین کشور بزرگ اروپا بعد از فرانسه تبدیل شود.
  آب و هوای اسپانیا معتدل است با تابستان های گرم و زمستان های سرد داخل و هوای ابری ، تابستان های سرد و زمستان های سرد در کنار ساحل. مادرید که در مرکز اسپانیا در داخل کشور واقع شده است ، میانگین دمای کم دی ماه 3 درجه سانتیگراد و متوسط بالای ماه مرداد 31 درجه سانتیگراد دارد.

  بزرگترین شهرها و جمعیت انها:
  Madrid (3,255,944)
  Barcelona (1,621,537)
  Valencia (814,208)
  Sevilla (703,206)
  Zaragoza (674,317)
  Malaga (568,305)
  Murcia (436,870)
  Palma (401,270)
  Las Palmas de Gran Canaria (381,847)
  Bilbao (354,860]

  ویژگی های اسپانیا

  آمار اجمالی از اسپانیا:
  •نام رسمی: پادشاهی اسپانیا
  •پایتخت: مادرید
  •جمعیت: 49،331،076 (2018)
  •زبانهای رسمی: اسپانیایی در سراسر کشور؛ کاتالان ، گالیسی ، باسک ، Aranese در منطقه
  •ارز: یورو (€)
  •شکل دولت: سلطنت مشروطه مجلس
  •آب و هوا: معتدل؛ تابستانهای روشن و گرم در فضای داخلی ، معتدل و ابری در امتداد ساحل؛ زمستان های ابری و سرد در فضای داخلی ، تا حدودی ابری و سرد در ساحل
  •مساحت کل: 505،370 کیلومتر مربع
  •بالاترین نقطه: Pico de Teide در جزایر قناری با 3،718 متر
  •پایین ترین نقطه: اقیانوس اطلس با 0 پا (0 متر)
  •تولید ناخالص داخلی (PPP) 1690.00 میلیارد دلار
  •تولید ناخالص داخلی سرانه 36،500 دلار

  ویژگی های سیستم تحصیل در اسپانیا

  ویژگی های اصلی اجرای سیستم آموزش و پرورش:
  •عدم تمرکز: صلاحیت های آموزشی بین اداره کل امور خارجه (وزارت آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای) و مسئولان جوامع خودمختار (بخش های آموزش) مشترک است:

  •اداره آموزش و پرورش مرکزی دستورالعمل های کلی دولت در مورد سیاست آموزش را اجرا می کند و عناصر یا جنبه های اساسی سیستم را تنظیم می کند
  •مقامات آموزش و پرورش منطقه ای آیین نامه های ایالتی را تدوین کرده و صلاحیت های اجرایی و اداری برای مدیریت سیستم آموزش و پرورش در قلمرو خود دارند.
  مدارس برای منابع خود دارای استقلال آموزشی ، سازمانی و مدیریتی هستند.
  مشارکت جامعه آموزش و پرورش در سازمان ، مدیریت ، اداره و ارزیابی مدارس.

  اشتغالزایی پس از فارغ التحصیلی و مسائل مربوط به آن:
  نگرانی اصلی هم برای مسئولان آموزش و پرورش و هم برای دانشگاهها افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاههایشان است. برای مقابله با این مشکل ، آموزش دانشگاه باید به اصول زیر پاسخ دهد:

  •در برنامه های مطالعاتی خود توانایی ها و مهارت هایی را که به سمت نوآوری ، تقویت خلاقیت ، ابتکار عمل و کارآفرینی در نظر گرفته شده است ، ترکیب آنها در موضوعات مختلف ، مفاهیم و مهارت های متقابل درسی ، در روش های یادگیری و ارزیابی قرار دهد.
  •ارائه پیشنهادات برای مدارک جدید و تأمین تحصیلات که دانش آموزان را برای مدارک لازم مورد نیاز نیازهای شغلی جدید آماده می کند تا باعث افزایش اشتغال شهروندان در بازار کار شود.
  •ارتقاء سازگاری با تغییرات اجتماعی و اقتصادی ، فراهم آوردن فرصت های لازم برای شهروندان برای ادامه کار حرفه ای و گسترش مطالعات دانشگاه. و افزایش امکاناتی برای تحرک در آموزش و پرورش در اسپانیا و اروپا و همچنین ترکیب مؤثر فارغ التحصیلان دانشگاه در بازار کار ، تقویت پیوند بین دانشگاه ها و دنیای تجارت ، توجه ویژه به ارتقاء شایستگی های کارآفرینی و خوداشتغالی.

  همکاری بین دانشگاهها و بخش تولیدی ممکن است براساس ابتکارات زیر بیان شود:
  •ایجاد شرکتهای مبتنی بر فناوری.
  •ایجاد قطب های نوآوری با ایجاد فضای فیزیکی مشترک برای دانشگاه ها و شرکت ها در بخش تولید. • راه اندازی و ارتقاء برنامه هایی برای تقویت انتقال و قدردانی دانش.
  •ایجاد کنسرسیوم برای تحقیق و انتقال دانش.
  •ایجاد صندلی های دانشگاهی تحت حمایت شرکتی ، بر اساس همکاری در پروژه های تحقیقاتی ، که به دانشجویان دانشگاه امکان می دهد تا شرکت کنند و فعالیت تحقیقاتی خود را با فرصت های آموزشی ترکیب کنند.

  علاوه بر این ، هم در آیین نامه آموزش دانشگاه و هم در اساسنامه دانشجویی دانشگاه 2010 ، یکسری اقدامات خاص با هدف ارتقاء اشتغال دانشجویی دانشگاه وجود دارد ، از جمله:
  •دانشگاه ها برنامه های تحرک دانشجویان را از طریق توافق نامه همکاری دانشگاه ارائه می دهند. این برنامه ها به آموزش های آکادمیک مربوط به میزان ثبت نام دانشجو و سایر زمینه های صلاحیت مانند آموزش برای اشتغال توجه دارند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد انواع برنامه های تحرک موجود برای دانشجویان دانشگاه ، مقاله مربوط به تحرک در آموزش عالی را ببینید.
  •دانشگاه ها خدمات اطلاعات و راهنمایی دانشجویی را در دسترس دارند که هدف از آن ارائه اطلاعات و جهت گیری در مورد برنامه های یادگیری و فرصت های شغلی در آینده ، آموزش مهارت های متقابل درسی و طراحی پروژه های حرفه ای به منظور تسهیل اشتغال دانش آموزان و درج در بازار کار.
  •دانشگاه ها همچنین تا زمان فارغ التحصیلی راهنمایی و نظارت دانشجویی را ارائه می دهند. این قانون همچنین امکان مشاوران درجه را در نظر می گیرد. این هماهنگ كنندگان یا مشاوران دانشجویی هستند كه در رابطه با روند یادگیری و همچنین چشم اندازهای حرفه ای آنها در بازار كار ، دانشجویان را در طول برنامه راهنمایی می كنند.
  •اساسنامه همچنین احتمال ایجاد انجمن های فارغ التحصیلان را برای دانشجویان پیشین در نظر می گیرد. این انجمن ها باید در دانشگاه ها ثبت شوند و یکی از اهداف آنها همکاری فعالانه در زمینه دسترسی به بازار کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه است.

  ویزای تحصیلی اسپانیا

  روند کلی ویزای دانشجویی برای اسپانیا:
  اگر اهل ایران هستید ، برای تحصیل در اسپانیا باید درخواست ویزا دهید. اطلاعات زیر از وب سایت های سفارت و کنسولگری گرفته شده است. ویزای دانشجویی که برای ثبت نام در یک مقطع در اسپانیا باید ثبت نام کنید ، در زیر نشان داده شده است:

  ویزای دانشجویی نوع D
  چه زمانی باید شروع کنم؟
  3 ماه
  شما باید حداقل 3 ماه قبل از شروع برنامه مدرک خود اقدام به درخواست کنید.

  حساب بانکی مسدود شده لازم نیست
  مدت ویزا
  طول دوره
  ویزای دانشجویی شما برای مدت دوره معتبر است.
  قرار ملاقات در سفارت
  ضروری
  شما باید در یک قرار ملاقات ویزا شرکت کنید.

  چگونه درخواست شود
  فرم درخواست ویزا را بارگیری و تکمیل کنید. تکمیل اسناد درخواستی ویزا لازم و به سفارت اسپانیا در تهران تقاضا می کنید.
  زمان انتظار برای گرفتن ویزا
  30 تا 60 روز

  پس از مصاحبه ، مراحل درخواست نهایی می تواند 30 تا 60 روز طول بکشد تا در نهایت ویزا دریافت کنید.
  هزینه ویزا
  60 یورو
  قیمت استاندارد ویزای دانشجویی Type D، 80 یورو است
  نیازی به اثبات مهارتهای زبانی شما برای ساکنان ایران نیست، البته این مورد یک حکم مطلق نیست و بر اساس تجربه ی درخواست های پیشین از سفارت اسپانیا در تهران قابل انتظار می باشد.

  معاینه پزشکی
  ضروری

  به عنوان ساکن ایران ، شما مجبور به انجام معاینات پزشکی هستید: بررسی پزشکی کلی.
  این مورد یک فرم مخصوص دارد و بهتر است تا نزد پزشکان مورد تایید سفارت انجام شود.

  مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی:
  نکته قابل توجه: جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا این است که باید ارائه تمام سوابق تحصیلی و مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی و مهر تایید شده توسط دادگستری باشد.

  1.فرم درخواست ویزا (امضا شده)
  2.عکس اخیر (35-45 میلی متر) از متقاضی با رنگ سفید
  3.ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اسپانیا که باید مهر و امضا شده باشد
  4.ارائه نامه کمک هزینه از نهاد آموزشی (در صورت داشتن)
  5.ارائه مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
  6.ارائه نامه ای مبنی بر اعتبار بیمه مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
  7.ارائه تمام سوابق تحصیلی شخص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا ؛ بدین ترتیب که اگر شخص برای تحصیل کارشناسی در اسپانیا اقدام می کند باید مدارک تحصیلی گذشته یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ارائه دهد به همین ترتیب باید برای مقاطع بالاتر سوابق تحصیلی ارائه گردد.
  8.ارائه مدارک پزشکی مبنی بر صحت جسمی برای تحصیل در اسپانیا
  9.ارائه نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی
  10.ارائه مدارک فرد متقاضی برای اقامت در اسپانیا یعنی مدارک رزرو آپارتمان و یا خوابگاه و یا هتلی که برای اقامت رزرو کرده است.
  11.اصل و کپی ترجمه مدارک تحصیلی همراه با ترجمه ریز نمرات
  12.تمکن مالی مورد نیاز، که برای طول مدت تحصیل می باشد. (معمولاً معادل 685 یورو در هر ماه از سال تحصیلی)
  13.گواهی سوابق کاری و… می‌تواند به شما برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا کمک کند.

  سیستم تحصیلی در اسپانیا

  نوع تحصیل

  مقطع تحصیلی

  محدوده سنی

  طول دوره به سال

  درباره ی دوره ی آموزشی

  دوره ابتدائی

   

  12-6

  6

   

  دبیرستان

  دوره اول

  16-12

  4

  فارغ التحصیل دوره متوسطه اجباری است

  دبیرستان

  دوره دوم

  18-16

  1 تا 2

   

  فنی و حرفه ای

  سطح فنی / حرفه ای غیر دانشگاهی

   

  3

  مراکز آموزش حرفه ای سطح بالاتر

  کارشناسی

     

  4

   

  کارشناسی ارشد

     

  2

   

  کارشناسی ارشد پیوسته

     

  6

   

  دکتری

     

  3 تا 5 سال 

   


  سیستم آموزش در اسپانیا:

  در اسپانیا ، نهاد تنظیم کننده آموزش "وزارت آموزش" است. در اسپانیا "قانون آموزش" است که مقررات را وضع می کند. همواره در اسپانیا اهمیت ویژه ای به حوزه آموزش داده شده است و یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل می باشد و در ادامه نگاهی ویژه به سیستم تحصیلی در کشور اسپانیا که در حال حاضر در جریان می باشد داریم.

  نگاهی به سیستم آموزش در این کشور:
  آموزش قبل از دبستان تا 6 سالگی است. اگرچه این یک مرحله آموزش اجباری نیست ، چرخه دوم در همه مدارس با بودجه عمومی (مدارس دولتی و مدارس خصوصی با بودجه عمومی) رایگان است. مدارس دولتی که آن را ارائه می دهند ، مدارس پیش دبستانی نامیده می شوند و مدارس ابتدایی نیز ارائه می شود.

  آموزش ابتدایی در مدارس با بودجه عمومی اجباری و رایگان است. ده سال طول می کشد و به دو مرحله تقسیم می شود:
  آموزش ابتدایی ، در مدارس ابتدایی ارائه می شود. این دوره شامل شش سال تحصیلی است که معمولاً بین سنین 6 تا 12 سالگی مورد مطالعه قرار می گیرد
  آموزش متوسطه اجباری ، که در مدارس متوسطه تحصیل می شود ، بین سنین 12 تا 16 سالگی است و در پایان این مرحله دانش آموزان موفق به دریافت اولین گواهی رسمی ، گواهی آموزش متوسطه پایین اجباری می شوند که به آنها امکان دسترسی به آموزش متوسطه متوسطه یا دنیای کار
  آموزش متوسطه متوسطه نیز در مدارس متوسطه ارائه می شود. این دو سال تحصیلی طول می کشد ، معمولاً بین سنین 16 تا 18 سالگی مورد مطالعه قرار می گیرد. دو امکان وجود دارد: Bachillerato (شعبه عمومی) و آموزش حرفه ای متوسط (شاخه حرفه ای). مورد دوم همچنین در مؤسسات یکپارچه آموزش حرفه ای و در موسسات مرجع ملی ارائه می شود.

  اصلاحات در زمینه آموزش حرفه ای شامل موارد زیر است:
  ایجاد چرخه های اصلی آموزش حرفه ای: آنها را می توان توسط دانش آموزان 15 تا 17 ساله ، از جمله سایر شرایط ورود به سیستم ، گرفت
  توسعه توسط مسئولان آموزش و پرورش آموزش حرفه ای دوگانه در سیستم آموزش و پرورش.
  آموزش عالی شامل مطالعات دانشگاه و حرفه ای است. تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه ها ارائه می شود و آموزش های حرفه ای پیشرفته در همان موسساتی که آموزش های حرفه ای متوسط را ارائه می دهند ارائه می شود.

  آموزش و آموزش بزرگسالان انواع مختلفی را ارائه می دهد که توسط مسئولان آموزش و پرورش و اشتغال ارائه می شود ، توسط موسسات با ماهیت مختلف ارائه می شود. آموزش مستقر در کلاس منجر به اعطای مدرک رسمی سیستم آموزش و پرورش در مدارس عادی یا مدارس خاص برای بزرگسالان می شود. آموزش و آموزش بزرگسالان به افراد بالای 18 سال و به استثناء ، کارگران بالای 16 سال است که نمی توانند در رژیم عادی یا ورزشکاران با عملکرد بالا در مدرسه شرکت کنند.

  جدای از این مطالعات ، سیستم آموزش اسپانیا آموزش تخصصی ارائه می دهد:
  •آموزش زبان ، از جمله آموزش و یادگیری زبانهای مختلف در سطوح A1 ، A2 ، B1 ، B2 ، C1 و C2 مطابق چارچوب مشترک مرجع اروپایی برای زبانها (CEFR). این مطالعات در مدارس رسمی زبان ارائه می شود.
  •آموزش هنری ، از جمله آموزش ابتدایی موسیقی و رقص ، آموزش حرفه ای هنری و آموزش پیشرفته هنری. این مطالعات با توجه به هر نوع و سطح آموزشی در مدارس خاص مختلف ارائه می شود
  •آموزش ورزشی ، در دوره های آموزشی متوسط و پیشرفته سازماندهی شده و در همان موسساتی که آموزش حرفه ای ارائه می دهند ارائه می شود.

  مقطع کارشناسی در اسپانیا:
  مقطع کارشناسی در اسپانیا با ارائه یک مرور کلی گسترده اما کلی از یک مطالعه خاص با تمرکز بر زمینه کاری مرتبط با آن ، در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. در اسپانیایی ، هر مقطعی "grado" خوانده می شود. برای فارغ التحصیل شدن با این نوع مدرک ، چندین مدرک تحصیلی وجود دارد که دانشجویان باید از آن کسب کنند، که حداقل مدارک لازم برای اکثر افراد در یک رشته خاص است.

  دوره های لیسانس حداقل مدت 4 سال و 240 واحد آموزشی اروپا (ECTS) را دارند و به یکی از شاخه های زیر برای ادامه تحصیل تقسیم میشوند:
  •هنر و علوم انسانی.
  •علوم پایه.
  •علوم پزشکی و پیرا پزشکی .
  •علوم اجتماعی و حقوق.
  •مهندسی و معماری

  مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا:
  هدف از برنامه های کارشناسی ارشددر دانشگاه ، ارائه آموزش های تخصصی پیشرفته یا چند رشته ای برای دانشجویان جهت دستیابی به تخصص علمی یا حرفه ای و یا دستیابی به مهارت های تحقیقاتی اساسی است. میزان سال و واحد های مورد نیاز در برنامه کارشناسی ارشد از 60 واحد اروپایی و به مدت یکسال و یا 120 واحد آموزشی اروپا (ECTS).

  مدارک کارشناسی ارشد می تواند به صورت حرفه ای ، دانشگاهی یا پژوهشی باشد:
  مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای گرا وجود دارد که به دارنده اجازه می دهد یک فعالیت حرفه ای را که در اسپانیا تنظیم می شود انجام دهد و اینها یک ضرورت اساسی برای اینکه بتوانند حرفه مربوطه را دنبال کنند وجود دارد ، اما مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای نیز وجود دارد که دانشجویان را ارائه می دهد آموزش پیشرفته ، تخصصی یا چند رشته ای ، که به دارنده اجازه نمی دهند یک فعالیت حرفه ای را که در اسپانیا تنظیم می شود انجام دهد.
  مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهی با هدف نگاه عمیق در یک حوزه علمی یا علمی است و مدارک کارشناسی ارشد گرا بر محوریت مهارتهای تحقیق اصلی متمرکز است.
  دانشگاه ها ، با استفاده از استقلال خود ، جهت گیری مدارک کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. آنها باید الزامات تعیین شده توسط آژانس ملی ارزیابی کیفیت و اعتباربخشی (ANECA) را تأمین کنند تا معتبر شوند و در رجیستری دانشگاه ها ، مراکز و مدارک تحصیلی (RUCT) ثبت شوند.

  دوره ی دکتری یا PHD:
  مطالعات دکتری حداکثر مدت زمان 3 سال به صورت تمام وقت (از ورود به برنامه تا زمان ارائه پایان نامه دکتری) است. کمیسیون علمی مسئول برنامه می تواند دو سال دیگر تمدید کند. اما ، مطالعات دکتری ممکن است بصورت پاره وقت انجام شود ، در این صورت طول برنامه تا 5 سال افزایش می یابد.
  برنامه های دوره دکترا منجر به کسب مهارت و مهارت در تحقیقات علمی با کیفیت می شود.
  مطالعات دکترا سطح چهارم مطابق با چهارچوب صلاحیت تحصیلات اسپانیا (MECES) اختصاص داده می شود ، که شامل این مدارک تحصیلی با هدف ارائه آموزش های پیشرفته به دانشجویان در مراحل تحقیق می باشد.
  برنامه های رسمی دکترا به برنامه های مختلف دکتری تبدیل می شوند که بیشتر به یک سری دوره ها ، سمینارها و سایر فعالیت های دانشگاهی متمرکز بر آموزش پژوهشی تقسیم می شوند که نیازی به ساختار ECTS ندارند. در هر صورت ، فعالیت اصلی در این سطح تحقیق است.

  علاوه بر برنامه دکترا ، داوطلبان دکتری باید پایان نامه دکترا را که شامل یک طرح تحقیقاتی اصلی است که نیاز به دفاع دارد ، در جلسه عمومی ، در مقابل هیئت امتحانی که مسئولیت ارزیابی آن را دارد ، بنویسد ، ارسال و دفاع کند. این پایان نامه باید واجد شرایط کاندیدای دکترا برای انجام کارهای خودمختار در زمینه تحقیق ، توسعه و نوآوری (RDI) باشد.

  برنامه های دکترا توسط دانشکده های دکترا یا سایر موسسات آموزشی صالح در زمینه تحقیق ارائه می شود. این مطالعات ممکن است توسط چندین دانشگاه به طور مشترک برگزار شود ، یا مشارکت با توافق نامه با سایر ارگانها ، مراکز ، مؤسسات یا نهادها ، اعم از دولتی ، خصوصی ، ملی یا بین المللی باشد.

  هر برنامه توسط یک کمیسیون علمی برنامه ریزی ، طراحی و هماهنگ شده است ، که مسئولیت فعالیت های آموزشی و پژوهشی ادغام این برنامه را بر عهده دارد. کمیسیون علمی توسط پزشکان منصوب شده توسط دانشگاه تشکیل می شود. محققان نهادهای تحقیقاتی عمومی (OPI) و سایر نهادهای درگیر در فعالیت های RDI نیز ممکن است در این کمیسیون ها شرکت کنند. هر برنامه دکتری دارای یک هماهنگ کننده است که باید یک محقق معتبر و مشهور باشد.

  سیستم نمره دهی در اسپانیا

  سیستم 4 نمره ای در دانشگاه

  معادل ارزشیابی در امریکا

  توصیف آن

  محدوده نمره

  A+

   عالی

  4

  A

  خیلی خوب

  4-3

  B

  خوب

  3-2

  C

  قابل قبول

   2-1

  F

   مردود  1-0

  سیستم 10 نمره ای در دانشگاه

  معادل ارزشیابی در امریکا

  توصیف آن

  محدوده نمره

  A+

  بلوغ با افتخارات

  10

  A

  برجسته

  10-9

  B

  بسیار خوب

  9-7

  C

  قبولی

  7-5

  F

   مردود  5-0

  که به صورت 10 نمره ای می باشد نمره دهی در دوره دبیرستان

  معادل ارزشیابی در امریکا

  توصیف آن

  محدوده نمره

  A+

  با افتخار و غرور

  10

  A

  برجسته

  10-9

  B+

  خیلی خوب

  9-7

  B

  خوب

   7-6

  C

  قبولی 6-5
  D ناکافی 5-3
  F خیلی بد 3-0

  سیستم 4 نمره ای در دانشگاه

  معادل ارزشیابی در امریکا

  توصیف آن

  محدوده نمره

  A+

   عالی

  4

  A

  خیلی خوب

  4-3

  B

  خوب

  3-2

  C

  قابل قبول

   2-1

  F

   مردود  1-0

  نمره در سیستم یکپارچه اروپا ECTS

  معادل ارزشیابی در امریکا

  توصیف آن

  محدوده نمره

  A+

  10-9

  A

  B+

  9-8

  B

  B

  8-7

  C

  C+

  7-6

   D

  C

  6-5  E
  F 5-0 F

  نوع مدارک و معادل انها به فارسی

  مدرک تحصیلی در اسپانیا

  معادل فارسی آن

  Certificado de Estudios Primarios

  گواهی مطالعات ابتدایی

  Graduado en Educación Secundaria Obligatoria

  فارغ التحصیل دوره متوسطه اجباری است

  Certificado de Escolaridad

  گواهی مدرسه

  Título de Graduado en Educacíon Secundaria

  فارغ التحصیل از دوره متوسطه

  Título de Técnico Auxiliar

  عنوان تکنسین کمکی

  Título de Técnico Grado Medio

  عنوان تکنسین درجه متوسط

  Curso Pre-Universitario

  دوره پیش دانشگاهی

  Título de Bachiller

  معادل پیش دانشگاهی اما با تفاوت هایی

  Título de Técnico Especialista

  عنوان تکنسین تخصصی

  Bachillerato Unificado y Polyvalente

  دیپلم یکپارچه مدرسه متوسطه

  Curso de Orientación Universitaria

  دوره جهت گیری دانشگاه

  Diplomado

  دیپلم

  Ingeniero Técnico

  مهندس فنی

  Maestro

  معلمی

  Arquitecto Técnico

  معمار فنی

  Certificado de Aptitud Pedagógica

  گواهی توانمندی آموزشی

  Título de Licenciado

  مدرک لیسانس

  Título de Arquitecto

  عنوان معمار

  Título de Ingeniero

  عنوان مهندس

  Título de Licenciado en Odontología

  لیسانس دندانپزشکی

  Título de Licenciado en Medicina y Cirugía

  لیسانس پزشکی و جراحی

  Título de Licenciado en Farmacia

  لیسانس داروسازی

  Magister

  کارشناسی ارشد

  Título de Licenciado en Veterinaria

  لیسانس دامپزشکی

  Diploma de Estudios Superiores Especializados

  دیپلم تحصیلات عالی تخصصی

  Título de Doctor

  دکتری

  دانشگاه های اسپانیا

  Web Rank

  University

  English Name

  City

   

  1

  Universidad Complutense de Madrid

  Complutense University of Madrid

  Madrid

  2

  Universidad de Barcelona

  University of Barcelona

  Barcelona

  3

  Universidad Politécnica de Catalunia

  Polytechnic University of Catalonia

  Barcelona

  4

  Universidad de Granada

  University of Granada

  Granada

  5

  Universidad de Valencia

  University of Valencia

  Valencia

  6

  Universidad Abierta de Cataluña

  Open University of Catalonia

  Barcelona

  7

  Universidad Politécnica de Valencia

  Polytechnic University of Valencia

  Valencia

  8

  Universidad de Sevilla

  University of Seville

  Seville

  9

  Universidad de Alcalá

  University of Alcalá

  Alcalá de Henares

  10

  Universidad de Zaragoza

  University of Zaragoza

  Zaragoza

  11

  Universidad Pompeu Fabra

  Pompeu Fabra University

  Barcelona

  12

  Universidad de Alicante

  University of Alicante

  San Vicente del Raspeig

  13

  Universidad del País Vasco

  University of the Basque Country

  Biscay

  14

  Universidad de Salamanca

  University of Salamanca

  Salamanca

  15

  Universidad Autónoma de Madrid

  Autonomous University of Madrid

  Madrid

  16

  Universidad de Valladolid

  University of Valladolid

  Valladolid

  17

  Universidad de Murcia

  University of Murcia

  Murcia

  18

  Universidad Nacional de Educación a Distancia

  National University of Distance Education

  Madrid

  19

  Universidad Jaime I

  James I University

  Castelló de la Plana

  20

  Universidad de Castilla-La Mancha

  University of Castile-La Mancha

  Albacete

  21

  Universidad de Málaga

  University of Málaga

  Málaga

  22

  Universidad Carlos III de Madrid

  Charles III University of Madrid

  Madrid

  23

  Universidad de Navarra

  University of Navarre

  Pamplona

  24

  Universidad de La Rioja

  University of La Rioja

  Logroño

  25

  Universidad de Las Palmas de Gran Canaria

  University of Las Palmas de Gran Canaria

  Las Palmas de Gran Canaria

  26

  Real Universidad de Santiago de Compostela

  University of Santiago de Compostela

  Santiago de Compostela

  27

  Universidad de Vigo

  University of Vigo

  Vigo

  28

  Universidad de Oviedo

  University of Oviedo

  Oviedo

  29

  Universidad Autónoma de Barcelona

  Autonomous University of Barcelona

  Barcelona

  30

  Universidad IE

  IE University

  Segovia

  31

  Universidad de Girona

  University of Girona

  Girona

  32

  Universidad de Extremadura

  University of Extremadura

  Badajoz

  33

  Universidad de La Laguna

  University of La Laguna

  La Laguna

  34

  Universidad de Córdoba

  University of Córdoba

  Córdoba

  35

  Universidad de La Coruña

  University of A Coruña

  Coruña

  36

  Universidad de León

  University of León

  León

  37

  Universidad de Cádiz

  University of Cádiz

  Cádiz

  38

  Universidad de Cantabria

  University of Cantabria

  Santander

  39

  Universidad de Deusto

  University of Deusto

  Bilbao

  40

  Universidad Rey Juan Carlos

  King Juan Carlos University

  Mostoles

  41

  Universidad de Huelva

  University of Huelva

  Huelva

  42

  Universidad Politécnica de Cartagena

  Polytechnic University of Cartagena

  Cartagena

  43

  Universidad de Jaén

  University of Jaén

  Jaén

  44

  Universidad Europea de Madrid

  European University of Madrid

  Alcobendas

  45

  Universidad de Almería

  University of Almería

  Almería

  46

  Universidad Pública de Navarra

  Public University of Navarra

  Pamplona

  47

  Universidad Rovira i Virgili

  Rovira i Virgili University

  Tarragona

  48

  Universidad Abad Oliva CEU

  Abat Oliba CEU University

  Barcelona

  49

  Universidad Pontificia Comillas

  Comillas Pontifical University

  Madrid

  50

  Universidad de Mondragón

  University of Mondragon

  Mondragon

  51

  Universidad de Burgos

  University of Burgos

  Burgos

  52

  Universidad Internacional de Andalucía

  International University of Andalusia

  Sevilla

  53

  Universidad Internacional Menéndez Pelayo

  Menéndez Pelayo International University

  Madrid

  54

  Universidad de Lérida

  University of Lleida

  Lérida

  55

  Universidad Camilo José Cela

  Camilo José Cela University

  Madrid

  56

  Universidad Alfonso X el Sabio

  Alfonso X University

  Madrid

  57

  Universidad Pontificia de Salamanca

  Pontifical University of Salamanca

  Salamanca

  58

  Universidad Antonio de Nebrija

  Antonio de Nebrija University

  Hoyo de Manzanares

  59

  Universidad Católica San Antonio de Murcia

  Catholic University Saint Anthony

  Guadalupe

  60

  Universidad Internacional de Cataluña

  International University of Catalonia

  Barcelona

  61

  Universidad Francisco de Vitoria

  Francisco de Vitoria University

  Pozuelo de Alarcón

  62

  Universidad de Vich

  University of Vic

  Barcelona

  63

  Universidad San Jorge

  Saint George University

  Villanueva de Gállego

  64

  Universidad Católica de Valencia San Vicente Mártir

  Valencia Catholic University Saint Vincent Martyr

  Valencia

  65

  Universidad Católica Santa Teresa de Jesús de Ávila

  Catholic University of Ávila

  Avila

  66

  Universidad CEU Cardenal Herrera

  Universidad CEU Cardenal Herrera

  Alfara del Patriarca

  67

  Universidad Europea Miguel de Cervantes

  Miguel de Cervantes European University

  Valladolid

  68

  Universidad de las Islas Baleares

  University of the Balearic Islands

  Palma

  69

  Universidad Internacional Valenciana

  Valencian International University

  Castellón de la Plana

  70

  Escuela Internacional de Dirección Hotelera Les Roches Marbella

  Les Roches Marbella International School of Hotel Management

  Marbella

  71

  Universidad Saint Louis Campus Madrid

  Saint Louis University Madrid Campus

  Madrid

  72

  Universidad Ramon Llull

  Ramon Llull University

  Barcelona

  73

  Instituto de Tecnología DigiPen

  DigiPen Institute of Technology Europe-Bilbao

  Biscay

  74

  Universidad CEU San Pablo

  CEU San Pablo University

  Madrid

  75

  Universidad Loyola Andalucía

  Loyola University Andalusia

  Córdoba

  76

  Universidad Miguel Hernández de Elche

  Miguel Hernández University of Elche

  Elche

  77

  Universidad Pablo de Olavide

  Pablo de Olavide University

  Sevilla

  78

  Universidad Politécnica de Madrid

  Technical University of Madrid

   

   

  انواع خوابگاه و هزینه ها و شرایط انها

  انواع اسکان دانشجویان در اسپانیا:
  خانواده های میزبان از دانشجویان برای زندگی با آنها در سراسر اسپانیا استقبال می کنند ، و تجربه ای بسیار پرارزش و غوطه وری را برای آموزش شما در اسپانیا فراهم می کنند. شما می توانید در یک محیط طبیعی تحصیل کنید ، اسپانیایی را یاد بگیرید و در فرهنگ اسپانیایی دست اول را تجربه کنید.
  آپارتمان های استودیویی یک گزینه مسکن مستقل تر هستند اما نسبت به سایر اشکال مسکن کمی گران تر هستند. آنها معمولاً کوچکتر هستند و شما مجبور نیستید یک اتاق را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارید. همانطور که گفته شد ، با این حال ، آنها معمولاً گران تر هستند ، به خصوص نزدیک تر به مرکز.
  یافتن یک هم اتاقی نیز یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه برای اقامت دانشجویان برای آن دسته از دانشجویان است که می خواهند یک زندگی مشترک فراهم کنند. بسیاری از دانشجویان این انتخاب را انتخاب می کنند زیرا تقسیم هزینه مقرون به صرفه تر است و شما را ملزم به ملاقات با افراد جدید راحت تر خواهید کرد. بنابراین اگر به دنبال پرداخت مبلغ کمتری هستید و دوست خود را درج می کنید.
  آپارتمان ها ، آپارتمان ها و خانه های شهری نیز به عنوان ابزاری برای مسکن دانشجویی در دسترس است. با این حال به دست آوردن این دشوار است و آنها معمولاً گران تر هستند. اگر ترجیح می دهید این مورد را انتخاب کنید ، بهتر است با یک نماینده تماس بگیرید.
  اقامتگاه دانشجویی به طور کلی توسط دانشگاه های اسپانیا در سالن های اقامت دانشجویان (Colegios Mayores) یا آپارتمان های دانشجویی ارائه می شود. هزینه اجاره و محل اقامت بسته به مکانی که انتخاب می کنید ، امکانات ارائه شده و سایر عوامل متفاوت است. به طور کلی مادرید و بارسلونا از سایر شهرها گرانتر هستند. گزینه های اقامتی زیادی وجود دارد.
  اما به طور میانگین برای زندگی دانشجویی در اکثر شهر های اسپانیا هزینه ای بین 400 تا 600 یورو در ماه برای کلیه هزینه های زندگی دانشجویی ولی در شهر هایی مثل مادرید و بارسلونا این میانگین بین 800 تا 1000 یورو در ماه خواهد بود.
  نکته مهم : در بحث زندگی دانشجویی معمولا نوع انتخاب مسکن از نوع خوابگاهی مربوط به دانشگاه یا دانشجویی می باشد و نه آپارتمان مختص به یک نفر و نیز هزینه ی زندگی براساس نیاز های دانشجویی می باشد و سبک زندگی شخص می تواند در کاهش یا افزایش این هزینه ها دخیل باشد.

  اجازه ی کار حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی

  اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل:
  برای کار نیمه وقت در اسپانیا باید درخواست مجوز کار دانشجویی کنید.
  چگونه می توانم اقدام کنم؟
  در اختیارات شهرداری محل اقامت خواهد بود
  قبل از شروع کار ، باید در اداره مهاجرت درخواست اجازه کار کنید.

  الزامات برنامه در صورت داشتن:
  اجازه اقامت معتبر

  مدت زمان اجازه کار
  2 سال

  حداکثر ساعت کار در هفته
  20 ساعت / هفته

  لیست مدارک مورد نیاز:
  برای درخواست اجازه کار به چند سند نیاز دارید:
  ویزای دانشجویی و اجازه اقامت؛
  پیشنهاد کار یا قرارداد کاری ارائه شده توسط کارفرما.

   

  اطلاعات تکمیلی:
  شما می توانید به طور پاره وقت در اسپانیا مشغول به کار باشید به شرط اینکه شغل شما با تحصیلات شما سازگار باشد.
  شما مجاز به کار 20 ساعت در هفته خواهید بود. در طول استراحت های تابستان تا 3 ماه می توانید تمام وقت کار کنید.
  اجازه کار شما برای مدت قرارداد شما معتبر است و نمی تواند بیش از مدت زمان ویزای دانشجویی شما باشد.

  اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی در اسپانیا:
  آیا می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در اسپانیا کار کنید؟ اگر اهل ایران باشید ، برای به دست آوردن شغل تمام وقت در اسپانیا پس از اتمام تحصیلات ، به مجوز کار احتیاج دارید.

  کارهای مهم اولیه! در اسپانیا می توانید مجوز کار مانند مجوز کار را برای ماندن در این کشور و کار تمام وقت انتخاب کنید. اطلاعات اجازه کار ما را در زیر بخوانید و شروع به برنامه ریزی کنید!

  اجازه کار
  اگر بعد از اتمام تحصیل می خواهید در اسپانیا کار کنید ، این مجوز به شما امکان می دهد 1 سال در اینجا کار کنید. می توانید مجوز را تمدید کنید.

  چگونه می توانم اقدام کنم؟
  کارفرما

  کارفرما از طرف شما به اداره امور اتباع محلی مراجعه می کند.

  گرفتن مجوز چقدر طول می کشد؟
  90 روز

  پس از درخواست مجوز کار باید 90 روز منتظر تصمیم بمانید. اگر در مدت 3 ماه پاسخی دریافت نکنید می توانید فرض کنید که درخواست شما رد شد.

  الزامات برنامه
  در صورت داشتن:
  به مدت 3 سال در اسپانیا بدون بورسیه تحصیل کرد.
  سوابق کیفری پاک؛
  حداقل حقوق 650 یورو در ماه؛
  یک پیشنهاد شغلی که حداقل برای 1 سال اعتبار داشته باشد (حداقل 30 ساعت در هفته).

  چه زمانی می توانم درخواست خود را شروع کنم؟
  قبل از انقضای ویزای دانشجویی و هنگام عقد قرارداد کار ، می توانید درخواست مجوز کار را شروع کنید.

  مدت زمان اجازه کار
  1 سال

  اجازه کار شما به مدت 1 سال اعتبار خواهد داشت. می توانید مجوز را تمدید کنید.

  حداکثر ساعت کار در هفته
  40 ساعت / هفته

  شما مجاز به کار 40 ساعت در هفته خواهید بود.

  حداقل دستمزد در هر ماه
  860 یورو / ماه

  در ضمن کار در اسپانیا حداقل حقوق 860 یورو در ماه تضمین می شود.

  لیست مدارک مورد نیاز:
  برای درخواست اجازه کار به چند سند نیاز دارید:
  فرم درخواست رسمی (EX-03)؛
  کپی گذرنامه خود را.
  کپی اسناد و مدارکی که به شما اطمینان می دهد آموزش مناسب برای پر کردن شغل دارید.
  مستنداتی که شرکت را شناسایی می کند.
  قرارداد کار امضا شده
  کپی دیپلم خود را دریافت کنید.

  کپی رایت © 2021 اعزام دانشجو ویستا. کلیه حقوق محفوظ است.
  برای رزرو وقت مشاوره بصورت حضوری یا تلفنی با هماهنگی قبلی از طریق سایت موسسه و یا از طریق راه های زیر امکانپذیر می باشد.
  یوسف آباد، نبش خ شصتم، ساختمان اداری تابان، طبقه ی دوم، واحد 205
  021-88621363 / 021-88211061 / 021-88056912
  info@vistauni.com