دکتری (Phd)

  توصیف دوره دکتری

  تحصیل در دوره دکتری (PHD):

  شرایط متقاضی تحصیل  در مقطع دکترای ناپیوسته در اسپانیا : 

  1- داشتن مدرک ارشد و لیسانس همراه با ریز نمرات از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم ( آزاد - سراسری - پیام نور - غیر انتفاعی ) جهت متقاضیانی که دارای مدرک لیسانس علمی کاربردی  میباشند،  با موسسه مشورت نمایند. 

  2- تسلط به زبان انگلیسی یا اسپانیایی( امکان اخذ پذیرش بدون داشتن ایلتس یا تافل

  3- نگارش انگیزه نامه با فرمت استاندارد 

  4-نگارش  پیش پروپوزال (بسته به نیاز استاد راهنما در بعضی از رشته ها الزامی نمیباشد .)

  شرایط تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا : 

  1- عموما دوره دکترا تحقیقاتی میباشد .

  2-  شهریه سالیانه بین 450یورو تا  800یورو ( تقریبا رایگان ) بابت هزینه های جاری دانشجو و استفاده از امکانات دانشگاه  اخذ میگردد .

  3- طول دوره 3 تا 4 سال میباشد . که سال اول معمولا دانشجویان پروپوزال خود را نهایی کرده و سال دوم به بعد دانشجو مشغول تحقیق ، زیر نظر استاد راهنمای خود جهت نگارش رساله دکترا میباشد. 

  4- زبان تدریس در دانشگاه های دولتی اسپانیا اسپانیایی و انگلیسی میباشد. پس چنانچه دانشجو زبان اسپانیایی را نیز آشنا نباشد امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی میسر میباشد. 

  5- سطح بالای علمی دانشگاه های اسپانیا در اروپا و جهان (دارای رتبه های برتر در اروپا ) همراه با امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی مناسب 


  دکتری بالاترین مدرک تحصیلات تکمیلی است که می توان در دانشگاهها به آن دست یافت. افرادی که دارای مدرک دکترا هستند ، معمولاً مجاز به داشتن مقام تدریس در دانشگاه هستند.

  دکتری یک دوره دکتری یا دکتری پژوهشی علمی با مدت زمان معمول سه تا پنج سال است. دکتر فلسفه با وجود نام آن ، محدود به مطالعات مرتبط با فلسفه نیست بلکه در اکثر رشته ها اعطا می شود. نام رشته معمولاً با عنوان "در" به عنوان پیوست می شود (مثلاً دکتری در اقتصاد).

  به طور معمول ، یک دکتری مدرک تحصیلی بعد از اتمام برنامه کارشناسی ارشد دنبال می شود. با این وجود ، در برخی موارد پیگیری مقطع دکتری پس از دستیابی به مدرک لیسانس امکان پذیر است. در انگلستان ، دکتری کاندیداها معمولاً ابتدا در دوره کارشناسی ارشد فلسفه (M.Phil.) ثبت نام می کنند.

  پس از مدت كوتاهی به طور معمول یك سال ، سرپرست تصمیم می گیرد در مورد پذیرش در مقطع دكترا.

  ساختار دکتری
  در اسپانیا ، مطالعات دکتری تمام وقت برای حداکثر سه سال ادامه دارد. امکان ثبت نام در برنامه دکتری برای دو سال دیگر وجود دارد ، اما این باید به ویژه توسط کمیسیون دانشگاهی دانشگاه شما تأیید شود. برنامه های دوره دکتری نیمه وقت به مدت پنج سال ادامه دارد.

  اگرچه فعالیت اصلی در دوره دکتری تحقیق است ، اما ممکن است لازم باشد شما در دوره های آموزشی ، سمینارها و شرکت در سایر فعالیت های دانشگاهی شرکت کنید. اینها توسط کمیسیون دانشگاهی شما هماهنگ می شوند.

  اغلب ، دکتراهای اسپانیایی از دو مرحله تشکیل می شوند: سیکلوس: مرحله اول (در طول سال اول) تمرکز در دوره های آموزشی به ارزش 60 واحد ECTS است. مرحله دوم به تحقیق و نگارش پایان نامه می پردازد.

  وضعیت دانشجویی در دوره دکتری در اسپانیا:
  •به عنوان داوطلب دکترا در اسپانیا ، وضعیت شما به یکی از دو روش ثبت می شود:
  •دانشجوی دانشگاه - وضعیت و حقوق بسیار مشابه با سایر دانشجویان دانشگاه
  •دانشجوی دانشگاه و کارآموز تحقیقاتی - مشترک برای دانشجویان دکترا ، شامل وضعیت بودجه (کمک هزینه یا قرارداد) و از حقوق اضافی نیز می باشد

  نظارت
  علاوه بر کمیسیون علمی ، هر برنامه دکتری دارای دو سرپرست است که مسئولیت های مختلفی دارند:
  منتور - معادل ناظر سنتی دکترا ، مسئول نظارت بر تعامل شما با کمیسیون دانشگاهی.
  مدیر پایان نامه - مسئول برنامه ریزی فعالیت های آموزشی شما و اطمینان از پایان نامه تأثیر و تازگی دارد. این ممکن است مربی شما باشد و کمیسیون علمی می تواند در هر لحظه این فرد را تغییر دهد.
  همچنین ممکن است ارقام نظارتی اضافی مانند مربیان در مورد برنامه دکترا که چند رشته یا مستقر در چندین موسسه است ، وجود داشته باشد.

  ارزیابی
  علاوه بر پایان نامه دکتری ، داوطلبان دکتری از طریق چندین کار دیگر ارزیابی می شوند:
  نمونه کارها فعالیت شخصی - این کلیه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی مربوطه را که در سراسر دکترا انجام می شود ، مستند می کند و مرتبا توسط مربی و مدیر پایان نامه شما بررسی می شود.
  برنامه تحقیق - این روش ، اهداف و منابع تحقیق شما را در این مورد جزئیاتی می کند. این می تواند در سراسر دکترا اصلاح شود ، اما باید قبل از پایان سال اول تکمیل و توسط مربی و مدیر پایان نامه شما تأیید شود
  توافق نامه کتبی - این پس از پذیرش امضا می شود و حقوق و مسئولیت های شما را تعیین می کند.

  اجازه ی کار در طول دکتری:
  شما می توانید تا 20 ساعت در هفته به عنوان دانشجوی بین المللی دکترا با توجه به برخی مقررات در اسپانیا مشغول به کار شوید. کارفرمای شما باید اقامت شما را ثبت کند و شماره شناسنامه خارجی شما (NIE) را دریافت کند و همچنین برای اجازه استخدام شما به اداره اتباع خارجه اسپانیا مراجعه کند.

  دانشجویان ایرانی ، ممکن است لازم باشد ویزای تحصیل خود را به روز کنید ، در مؤسسه ملی تأمین اجتماعی محلی خود (INSS) ثبت نام کنید و به عنوان اجازه کار معتبر از سفارت اسپانیا یا کنسولگری در خانه خود اخذ کنید. کشور.
  بدانید که اگر فکر می کنید پیشرفت ناکافی در دکتری شما دارد ، حق کار شما در حین تحصیل می تواند پس گرفته شود.

  مدارک لازم و شهریه

  فرآیند پذیرش دوره دکتری در اسپانیا:
  برنامه های دکترا در اسپانیا مستقیماً به کمیته علمی بالقوه دانشگاه و / یا برنامه دکترا ارسال می شود. علاوه بر این ، در اولین مورد ، شما باید با هماهنگ کننده برنامه خود تماس بگیرید تا در دسترس بودن کرسی های دکترا را سنجیده و اطلاعات بیشتری در مورد روند درخواست در دانشگاه یا کالج دکترا کسب کنید.

  برنامه های دکترا در اسپانیا می تواند مهلت های متفاوتی برای استفاده داشته باشد. این معمولاً بستگی به دانشگاه مورد نظر شما ، رشته تحقیقاتی و هر مؤلفه مرتبط با آموزش دارد.

  با این حال ، اکثر دانشگاه های اسپانیا می خواهند سوالات دکترا را از دانشجویان بالقوه بین ژانویه و مه دریافت کنند ، تا برای سال تحصیلی بعدی آماده شوند.

  شما معمولاً نیاز به ارسال مطالب اضافی از قبیل پیشنهاد تحقیق ، رزومه ، داوری و حتی مصاحبه دارید. برخی از اسناد رسمی ممکن است نیاز به نسخه های محلی شده به زبان رسمی اسپانیایی داشته باشند.

  شرایط پذیرش:
  برای ثبت نام با موفقیت در مقطع دکتری. برنامه در اسپانیا ، شما معمولاً نیاز به داشتن مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد در اسپانیا دارید که مربوط به زمینه تحقیق باشد. نمرات معادل قابل قبول است به شرط آنکه حداقل حداقل 300 واحد در سیستم اروپایی (ECTS) داشته باشد.{ قابل توضیح است که در اکثر رشته ها این به صورت خودکار معادل تعداد واحد درسی در اروپا می شود، ولی در برخی موارد رعایت نشده و درصورت پذیرش می بایستی دروس پیش نیازدر ترم های تحصیلی لحاظ شود تا بتوان دوره دکتری را به پایان رساند.}
  علاوه بر این ، شما باید سایر مدارک را توسط مرکز اطلاعات ملی شناخت اسپانیا (NARIC) ، سفارت یا کنسولگری اسپانیا تشخیص دهید.

  پیش نیاز مدرک زبان:
  اگرچه دوره های بیشتر در اسپانیا به زبان انگلیسی است ، اما بسیاری از برنامه های دکترا به زبان اسپانیایی است. در نتیجه ، شما نیاز به پاسخگویی به شرایط زبان اسپانیایی دانشگاه خود دارید. این بستگی به سیاست فردی دانشگاه و ساختار برنامه دکترا دارد.

  نکته بسیار مهم در مورد مدارک مورد نیاز:
  اسناد مورد نیاز باید برای ترجمه به زبان اسپانیایی یا انگلیسی ارائه شود و نیز تاییدات لازم برای مدارک تحصیلی و شناسایی و یا هرگونه مدارکی مورد نیاز در صورت لزوم اخذ شود.

  مدارک لازم:
  1.گواهینامه * یا سوابق تحصیلی مدرک تحصیلی یا مدرک اسپانیایی یا خارجی / مدرک کارشناسی ارشد / دکترا
  2.صدور گواهینامه * یا سوابق تحصیلی DEA یا مهارت تحقیق
  3.برنامه درسی ، که به هر دو زبان رسمی کشور نوشته شده است ، که مطالعات انجام شده ، تجربه حرفه ای و تحقیقاتی و همچنین تولید علمی را مشخص می کند.
  4.رزومه تحصیلی و کاری مختص شخص متقاضی
  5.انگیزه نامه یا SOP یک مدرک مهم برای ارزیابی به حساب می اید.
  6.پروژه یا طرح تحقیقاتی با ذکر نام پروژه ، معرفی مختصر ، اهداف تحقیق و روش تحقیق در نظر گرفته شده برای استفاده
  7.گواهی های اشتغال به کار و بیمه مرتبط با آن
  8.مقالات علمی بین المللی در صورت وجود بسیار کارآمد خواهد بود.

  * گواهینامه هایی که شامل دوره در سال های تحصیلی مدرک تحصیلی ، رشته های گرفته شده ، واحد های گذرانده شده و ریز نمرات اخذ شده است.

  هزینه های تحصیل در دوره ی دکتری:
  معمولا تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسپانیا به صورت رایگان خواهد بود و در صورت اخذ کمک هزینه ی تحصیلی یا موارد مشابه ان حتی برای دانشجو مبلغی تحت عنوان های مذکور واریز نماید.
  البته ممکن هست که در مواردی دانشجو در این مقطع علاوه بر هزینه های زندگی بخشی نیز هزینه های سالانه در حدود هزار یورو برای دانشگاه واریز نماید ، که این مطلب بسیار بین اشخاص با توجه به سوابق و ارزیابی هر شخصی متفاوت باشد.

  کپی رایت © 2021 اعزام دانشجو ویستا. کلیه حقوق محفوظ است.
  برای رزرو وقت مشاوره بصورت حضوری یا تلفنی با هماهنگی قبلی از طریق سایت موسسه و یا از طریق راه های زیر امکانپذیر می باشد.
  یوسف آباد، نبش خ شصتم، ساختمان اداری تابان، طبقه ی دوم، واحد 205
  021-88621363 / 021-88211061 / 021-88056912
  info@vistauni.com