کارشناسی و کارشناسی ارشد

  اسپانیا

  تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی

  تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی:
  در دانشگاه های اسپانیا می توانید هر رشته ای را که می توانید در تمام مقاطع تحصیلی تصور کنید مطالعه کنید. دانشگاههای اسپانیا خصوصاً برای حقوق ، زبان اسپانیایی یا علوم اجتماعی شناخته می شوند ، مقاطع زیادی را برای رشته هایی مانند علوم رایانه ، مهندسی یا علوم طبیعی ارائه می دهند.

  دانشگاه ها و کالج ها برای حضور در اسپانیا
  بیش از 70 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که بیشتر آنها توسط بودجه دولت پشتیبانی می شوند. اسپانیا همچنین دانشگاه های خصوصی را ارائه می دهد ، برخی از آنها وابسته به کلیسای کاتولیک هستند. دانشگاه ها به بخش ها ، دانشکده ها ، دانشکده های فنی ، مدارس دانشگاهی ، موسسات دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی تقسیم می شوند.

  مدارس دانشگاهی - جایی که فقط می توانید در دوره های سطح کارشناسی شرکت کنید ؛
  دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی که می توانید برای مدارک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنید
  دانشکده های فنی مهندسی و معماری بالاتر - در هر جایی که می توانید مدرک فنی بلند مدت را طی کنید.
  مدارس تجاری - اختصاص به کلیه مدارک مرتبط با مشاغل.

  مطالب جالبی درباره شهریه در اسپانیا:
  •دانشگاه های اسپانیا از سیستم دانشگاه بولونیا پیروی می کنند و هر دانشجو موظف است حداقل 60 واحد (ECTS) را برای یک سال دانشگاه تکمیل کند. شهریه با توجه به اعتبارات محاسبه و ارائه می شود.
  •یک برنامه لیسانس می تواند بین دانشگاه های دولتی 680-1،280 یورو در سال هزینه کند.
  •هزینه های شرکت در یک برنامه کارشناسی در یک دانشگاه خصوصی می تواند بین 5،500 تا 18،000 یورو در هر سال مدرسه متغیر باشد.
  •همراه با شهریه ، دانشجویان باید هزینه درخواست کالج را بپردازند. این هزینه ها متفاوت است اما کمتر از 44 یورو باقی می ماند.

  برای خرید کتاب و موارد مشابه باید به طور متوسط سالانه 900 یورو هزینه کرد. سایت های زیادی مانند Segunda Mano ، یکی از معروف ترین وب سایت های اسپانیا برای فروش و خرید کالاهای دست دوم ، می توانند مکان مناسبی برای پیدا کردن کتابهای درسی با قیمت تخفیف باشند. این یک روش عالی برای صرفه جوئی در هزینه کردن از بودجه دانشجویان می باشد.

  سیستم آموزش در اسپانیا:

   

   

  نوع تحصیل

  مقطع تحصیلی

  محدوده سنی

  طول دوره به سال

  درباره ی دوره ی آموزشی

  دوره ابتدائی

   

  12-6

  6

   

  دبیرستان

  دوره اول

  16-12

  4

  فارغ التحصیل دوره متوسطه اجباری است

  دبیرستان

  دوره دوم

  18-16

  1 تا 2

   

  فنی و حرفه ای

  سطح فنی / حرفه ای غیر دانشگاهی

   

  3

  مراکز آموزش حرفه ای سطح بالاتر

  کارشناسی

     

  4

   

  کارشناسی ارشد

     

  2

   

  کارشناسی ارشد پیوسته

     

  6

   

  دکتری

     

  3 تا 5 سال 

   

   

   

   

  در اسپانیا ، نهاد تنظیم کننده آموزش "وزارت آموزش" است. در اسپانیا "قانون آموزش" است که مقررات را وضع می کند. همواره در اسپانیا اهمیت ویژه ای به حوزه آموزش داده شده است و یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل می باشد و در ادامه نگاهی ویژه به سیستم تحصیلی در کشور اسپانیا که در حال حاضر در جریان می باشد داریم.

  نگاهی به سیستم آموزش در این کشور :

  آموزش قبل از دبستان تا 6 سالگی است. اگرچه این یک مرحله آموزش اجباری نیست ، چرخه دوم در همه مدارس با بودجه عمومی (مدارس دولتی و مدارس خصوصی با بودجه عمومی) رایگان است. مدارس دولتی که آن را ارائه می دهند ، مدارس پیش دبستانی نامیده می شوند و مدارس ابتدایی نیز ارائه می شود.

   

  آموزش ابتدایی در مدارس با بودجه عمومی اجباری و رایگان است. ده سال طول می کشد و به دو مرحله تقسیم می شود:

   

  آموزش ابتدایی ، در مدارس ابتدایی ارائه می شود. این دوره شامل شش سال تحصیلی است که معمولاً بین سنین 6 تا 12 سالگی مورد مطالعه قرار می گیرد

  آموزش متوسطه اجباری ، که در مدارس متوسطه تحصیل می شود ، بین سنین 12 تا 16 سالگی است و در پایان این مرحله دانش آموزان موفق به دریافت اولین گواهی رسمی ، گواهی آموزش متوسطه پایین اجباری می شوند که به آنها امکان دسترسی به آموزش متوسطه متوسطه یا دنیای کار

  آموزش متوسطه متوسطه نیز در مدارس متوسطه ارائه می شود. این دو سال تحصیلی طول می کشد ، معمولاً بین سنین 16 تا 18 سالگی مورد مطالعه قرار می گیرد. دو امکان وجود دارد: Bachillerato (شعبه عمومی) و آموزش حرفه ای متوسط ​​(شاخه حرفه ای). مورد دوم همچنین در مؤسسات یکپارچه آموزش حرفه ای و در موسسات مرجع ملی ارائه می شود.

   

   اصلاحات در زمینه آموزش حرفه ای شامل موارد زیر است:

   

  ایجاد چرخه های اصلی آموزش حرفه ای: آنها را می توان توسط دانش آموزان 15 تا 17 ساله ، از جمله سایر شرایط ورود به سیستم ، گرفت

  توسعه توسط مسئولان آموزش و پرورش آموزش حرفه ای دوگانه در سیستم آموزش و پرورش.

  آموزش عالی شامل مطالعات دانشگاه و حرفه ای است. تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه ها ارائه می شود و آموزش های حرفه ای پیشرفته در همان موسساتی که آموزش های حرفه ای متوسط ​​را ارائه می دهند ارائه می شود.

   

  آموزش و آموزش بزرگسالان انواع مختلفی را ارائه می دهد که توسط مسئولان آموزش و پرورش و اشتغال ارائه می شود ، توسط موسسات با ماهیت مختلف ارائه می شود. آموزش مستقر در کلاس منجر به اعطای مدرک رسمی سیستم آموزش و پرورش در مدارس عادی یا مدارس خاص برای بزرگسالان می شود. آموزش و آموزش بزرگسالان به افراد بالای 18 سال و به استثناء ، کارگران بالای 16 سال است که نمی توانند در رژیم عادی یا ورزشکاران با عملکرد بالا در مدرسه شرکت کنند.

   

  جدای از این مطالعات ، سیستم آموزش اسپانیا آموزش تخصصی ارائه می دهد:

   

  • آموزش زبان ، از جمله آموزش و یادگیری زبانهای مختلف در سطوح A1 ، A2 ، B1 ، B2 ، C1 و C2 مطابق چارچوب مشترک مرجع اروپایی برای زبانها (CEFR). این مطالعات در مدارس رسمی زبان ارائه می شود.
  • آموزش هنری ، از جمله آموزش ابتدایی موسیقی و رقص ، آموزش حرفه ای هنری و آموزش پیشرفته هنری. این مطالعات با توجه به هر نوع و سطح آموزشی در مدارس خاص مختلف ارائه می شود
  • آموزش ورزشی ، در دوره های آموزشی متوسط ​​و پیشرفته سازماندهی شده و در همان موسساتی که آموزش حرفه ای ارائه می دهند ارائه می شود.

  مقطع کارشناسی در اسپانیا:

  مقطع کارشناسی در اسپانیا با ارائه یک مرور کلی گسترده اما کلی از یک مطالعه خاص با تمرکز بر زمینه کاری مرتبط با آن ، در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. در اسپانیایی ، هر مقطعی "grado" خوانده می شود. برای فارغ التحصیل شدن با این نوع مدرک ، چندین مدرک تحصیلی وجود دارد که دانشجویان باید از آن کسب کنند، که حداقل مدارک لازم برای اکثر افراد در یک رشته خاص است.

  دوره های لیسانس حداقل مدت 4 سال و 240 واحد آموزشی اروپا (ECTS) را دارند و به یکی از شاخه های زیر برای ادامه تحصیل تقسیم میشوند :

  • • هنر و علوم انسانی.
  • • علوم پایه.
  • • علوم پزشکی و پیرا پزشکی .
  • • علوم اجتماعی و حقوق.
  • • مهندسی و معماری

  مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا :

  هدف از برنامه های کارشناسی ارشددر دانشگاه ، ارائه آموزش های تخصصی پیشرفته یا چند رشته ای برای دانشجویان جهت دستیابی به تخصص علمی یا حرفه ای و یا دستیابی به مهارت های تحقیقاتی اساسی است. میزان سال و واحد های  مورد نیاز در برنامه کارشناسی ارشد از  60  واحد اروپایی و به مدت یکسال و یا  120  واحد آموزشی اروپا (ECTS).

  مدارک کارشناسی ارشد می تواند به صورت حرفه ای ، دانشگاهی یا پژوهشی باشد:

   

  • مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای گرا وجود دارد که به دارنده اجازه می دهد یک فعالیت حرفه ای را که در اسپانیا تنظیم می شود انجام دهد و اینها یک ضرورت اساسی برای اینکه بتوانند حرفه مربوطه را دنبال کنند وجود دارد ، اما مدارک کارشناسی ارشد حرفه ای نیز وجود دارد که دانشجویان را ارائه می دهد آموزش پیشرفته ، تخصصی یا چند رشته ای ، که به دارنده اجازه نمی دهند یک فعالیت حرفه ای را که در اسپانیا تنظیم می شود انجام دهد.

   

  • مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهی با هدف نگاه عمیق در یک حوزه علمی یا علمی است و مدارک کارشناسی ارشد گرا بر محوریت مهارتهای تحقیق اصلی متمرکز است.

   

  • دانشگاه ها ، با استفاده از استقلال خود ، جهت گیری مدارک کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. آنها باید الزامات تعیین شده توسط آژانس ملی ارزیابی کیفیت و اعتباربخشی (ANECA) را تأمین کنند تا معتبر شوند و در رجیستری دانشگاه ها ، مراکز و مدارک تحصیلی (RUCT) ثبت شوند.

   

  دوره ی دکتری یا PHD:

   

  مطالعات دکتری حداکثر مدت زمان 3 سال به صورت تمام وقت (از ورود به برنامه تا زمان ارائه پایان نامه دکتری) است. کمیسیون علمی مسئول برنامه می تواند دو سال دیگر تمدید کند. اما ، مطالعات دکتری ممکن است بصورت پاره وقت انجام شود ، در این صورت طول برنامه تا 5 سال افزایش می یابد.

  برنامه های دوره دکترا منجر به کسب مهارت و مهارت در تحقیقات علمی با کیفیت می شود.

  مطالعات دکترا سطح چهارم مطابق با چهارچوب صلاحیت تحصیلات اسپانیا (MECES) اختصاص داده می شود ، که شامل این مدارک تحصیلی با هدف ارائه آموزش های پیشرفته به دانشجویان در مراحل تحقیق می باشد.

  برنامه های رسمی دکترا به برنامه های مختلف دکتری تبدیل می شوند که بیشتر به یک سری دوره ها ، سمینارها و سایر فعالیت های دانشگاهی متمرکز بر آموزش پژوهشی تقسیم می شوند که نیازی به ساختار ECTS ندارند. در هر صورت ، فعالیت اصلی در این سطح تحقیق است.

   

  علاوه بر برنامه دکترا ، داوطلبان دکتری باید پایان نامه دکترا را که شامل یک طرح تحقیقاتی اصلی است که نیاز به دفاع دارد ، در جلسه عمومی ، در مقابل هیئت امتحانی که مسئولیت ارزیابی آن را دارد ، بنویسد ، ارسال و دفاع کند. این پایان نامه باید واجد شرایط کاندیدای دکترا برای انجام کارهای خودمختار در زمینه تحقیق ، توسعه و نوآوری (RDI) باشد.

   

  برنامه های دکترا توسط دانشکده های دکترا یا سایر موسسات آموزشی صالح در زمینه تحقیق ارائه می شود. این مطالعات ممکن است توسط چندین دانشگاه به طور مشترک برگزار شود ، یا مشارکت با توافق نامه با سایر ارگانها ، مراکز ، مؤسسات یا نهادها ، اعم از دولتی ، خصوصی ، ملی یا بین المللی باشد.

   

  هر برنامه توسط یک کمیسیون علمی برنامه ریزی ، طراحی و هماهنگ شده است ، که مسئولیت فعالیت های آموزشی و پژوهشی ادغام این برنامه را بر عهده دارد. کمیسیون علمی توسط پزشکان منصوب شده توسط دانشگاه تشکیل می شود. محققان نهادهای تحقیقاتی عمومی (OPI) و سایر نهادهای درگیر در فعالیت های RDI نیز ممکن است در این کمیسیون ها شرکت کنند. هر برنامه دکتری دارای یک هماهنگ کننده است که باید یک محقق معتبر و مشهور باشد.

   

  Web Rank

  University

  English Name

  City

   

  1

  Universidad Complutense de Madrid

  Complutense University of Madrid

  Madrid

  2

  Universidad de Barcelona

  University of Barcelona

  Barcelona

  3

  Universidad Politécnica de Catalunia

  Polytechnic University of Catalonia

  Barcelona

  4

  Universidad de Granada

  University of Granada

  Granada

  5

  Universidad de Valencia

  University of Valencia

  Valencia

  6

  Universidad Abierta de Cataluña

  Open University of Catalonia

  Barcelona

  7

  Universidad Politécnica de Valencia

  Polytechnic University of Valencia

  Valencia

  8

  Universidad de Sevilla

  University of Seville

  Seville

  9

  Universidad de Alcalá

  University of Alcalá

  Alcalá de Henares

  10

  Universidad de Zaragoza

  University of Zaragoza

  Zaragoza

  11

  Universidad Pompeu Fabra

  Pompeu Fabra University

  Barcelona

  12

  Universidad de Alicante

  University of Alicante

  San Vicente del Raspeig

  13

  Universidad del País Vasco

  University of the Basque Country

  Biscay

  14

  Universidad de Salamanca

  University of Salamanca

  Salamanca

  15

  Universidad Autónoma de Madrid

  Autonomous University of Madrid

  Madrid

  16

  Universidad de Valladolid

  University of Valladolid

  Valladolid

  17

  Universidad de Murcia

  University of Murcia

  Murcia

  18

  Universidad Nacional de Educación a Distancia

  National University of Distance Education

  Madrid

  19

  Universidad Jaime I

  James I University

  Castelló de la Plana

  20

  Universidad de Castilla-La Mancha

  University of Castile-La Mancha

  Albacete

  21

  Universidad de Málaga

  University of Málaga

  Málaga

  22

  Universidad Carlos III de Madrid

  Charles III University of Madrid

  Madrid

  23

  Universidad de Navarra

  University of Navarre

  Pamplona

  24

  Universidad de La Rioja

  University of La Rioja

  Logroño

  25

  Universidad de Las Palmas de Gran Canaria

  University of Las Palmas de Gran Canaria

  Las Palmas de Gran Canaria

  26

  Real Universidad de Santiago de Compostela

  University of Santiago de Compostela

  Santiago de Compostela

  27

  Universidad de Vigo

  University of Vigo

  Vigo

  28

  Universidad de Oviedo

  University of Oviedo

  Oviedo

  29

  Universidad Autónoma de Barcelona

  Autonomous University of Barcelona

  Barcelona

  30

  Universidad IE

  IE University

  Segovia

  31

  Universidad de Girona

  University of Girona

  Girona

  32

  Universidad de Extremadura

  University of Extremadura

  Badajoz

  33

  Universidad de La Laguna

  University of La Laguna

  La Laguna

  34

  Universidad de Córdoba

  University of Córdoba

  Córdoba

  35

  Universidad de La Coruña

  University of A Coruña

  Coruña

  36

  Universidad de León

  University of León

  León

  37

  Universidad de Cádiz

  University of Cádiz

  Cádiz

  38

  Universidad de Cantabria

  University of Cantabria

  Santander

  39

  Universidad de Deusto

  University of Deusto

  Bilbao

  40

  Universidad Rey Juan Carlos

  King Juan Carlos University

  Mostoles

  41

  Universidad de Huelva

  University of Huelva

  Huelva

  42

  Universidad Politécnica de Cartagena

  Polytechnic University of Cartagena

  Cartagena

  43

  Universidad de Jaén

  University of Jaén

  Jaén

  44

  Universidad Europea de Madrid

  European University of Madrid

  Alcobendas

  45

  Universidad de Almería

  University of Almería

  Almería

  46

  Universidad Pública de Navarra

  Public University of Navarra

  Pamplona

  47

  Universidad Rovira i Virgili

  Rovira i Virgili University

  Tarragona

  48

  Universidad Abad Oliva CEU

  Abat Oliba CEU University

  Barcelona

  49

  Universidad Pontificia Comillas

  Comillas Pontifical University

  Madrid

  50

  Universidad de Mondragón

  University of Mondragon

  Mondragon

  51

  Universidad de Burgos

  University of Burgos

  Burgos

  52

  Universidad Internacional de Andalucía

  International University of Andalusia

  Sevilla

  53

  Universidad Internacional Menéndez Pelayo

  Menéndez Pelayo International University

  Madrid

  54

  Universidad de Lérida

  University of Lleida

  Lérida

  55

  Universidad Camilo José Cela

  Camilo José Cela University

  Madrid

  56

  Universidad Alfonso X el Sabio

  Alfonso X University

  Madrid

  57

  Universidad Pontificia de Salamanca

  Pontifical University of Salamanca

  Salamanca

  58

  Universidad Antonio de Nebrija

  Antonio de Nebrija University

  Hoyo de Manzanares

  59

  Universidad Católica San Antonio de Murcia

  Catholic University Saint Anthony

  Guadalupe

  60

  Universidad Internacional de Cataluña

  International University of Catalonia

  Barcelona

  61

  Universidad Francisco de Vitoria

  Francisco de Vitoria University

  Pozuelo de Alarcón

  62

  Universidad de Vich

  University of Vic

  Barcelona

  63

  Universidad San Jorge

  Saint George University

  Villanueva de Gállego

  64

  Universidad Católica de Valencia San Vicente Mártir

  Valencia Catholic University Saint Vincent Martyr

  Valencia

  65

  Universidad Católica Santa Teresa de Jesús de Ávila

  Catholic University of Ávila

  Avila

  66

  Universidad CEU Cardenal Herrera

  Universidad CEU Cardenal Herrera

  Alfara del Patriarca

  67

  Universidad Europea Miguel de Cervantes

  Miguel de Cervantes European University

  Valladolid

  68

  Universidad de las Islas Baleares

  University of the Balearic Islands

  Palma

  69

  Universidad Internacional Valenciana

  Valencian International University

  Castellón de la Plana

  70

  Escuela Internacional de Dirección Hotelera Les Roches Marbella

  Les Roches Marbella International School of Hotel Management

  Marbella

  71

  Universidad Saint Louis Campus Madrid

  Saint Louis University Madrid Campus

  Madrid

  72

  Universidad Ramon Llull

  Ramon Llull University

  Barcelona

  73

  Instituto de Tecnología DigiPen

  DigiPen Institute of Technology Europe-Bilbao

  Biscay

  74

  Universidad CEU San Pablo

  CEU San Pablo University

  Madrid

  75

  Universidad Loyola Andalucía

  Loyola University Andalusia

  Córdoba

  76

  Universidad Miguel Hernández de Elche

  Miguel Hernández University of Elche

  Elche

  77

  Universidad Pablo de Olavide

  Pablo de Olavide University

  Sevilla

  78

  Universidad Politécnica de Madrid

  Technical University of Madrid

   

  مروری بر اسپانیا

  نگاهی اجمالی به کشور اسپانیا:

  اسپانیا در قسمت جنوبی قاره اروپا واقع شده است که در جنوب فرانسه و کوههای پیرنه و شرق پرتغال قرار دارد.   و مرزهای زمینی خود را با 5 کشور مشترک دارد: مراکش ، جبل الطارق ، آندورا ، فرانسه و پرتغال.

  این کشور دارای حاشیه ساحل در خلیج بیسکای (بخشی از اقیانوس اطلس) و دریای مدیترانه است. پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است و این کشور به دلیل قدمت طولانی ، فرهنگ منحصر به فرد ، اقتصاد قوی و استانداردهای بسیار بالای زندگی شناخته شده است. 

  از لحاظ سیاسی اسپانیا به عنوان یک سلطنت پارلمانی اداره می شود که دارای یک قوه مجریه است که از یک رئیس دولت (پادشاه خوان کارلوس اول) و یک رئیس دولت (رئیس جمهور) تشکیل شده است.

  اقتصاد و کاربری اراضی در اسپانیا

  اسپانیا اقتصاد قوی دارد که سرمایه داری مختلط در نظر گرفته می شود. این دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و این کشور به دلیل داشتن سطح بالای زندگی و کیفیت زندگی شناخته شده است. صنایع عمده اسپانیا عبارتند از منسوجات و پوشاک ، مواد غذایی و نوشابه ، تولید فلزات و فلزات ، مواد شیمیایی ، کشتی سازی ، اتومبیل ، ابزار و ماشین آلات ، محصولات سفالی و نسوز ، کفش ، دارویی و تجهیزات پزشکی. همچنین کشاورزی در بسیاری از مناطق اسپانیا دارای اهمیت است و عمده محصولات تولید شده از آن صنعت دانه ، سبزیجات ، زیتون ، انگور شراب ، چغندرقند ، مرکبات ، گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ ، لبنیات و ماهی است. گردشگری و بخش خدمات مرتبط نیز بخش عمده ای از اقتصاد اسپانیا است.

  جغرافیا و اقلیم اسپانیا

  امروزه بیشتر منطقه اسپانیا در جنوب غربی اروپا در سرزمین اصلی این کشور واقع شده استبا این حال ، این کشور همچنین دارای قلمرو در مراکش ، شهرهای Ceuta و ملیلا ، جزایر خاموش ساحل مراکش و همچنین جزایر قناری در اقیانوس اطلس و جزایر بالئاریک در دریای مدیترانه است. همه این منطقه زمینی باعث می شود اسپانیا به دومین کشور بزرگ اروپا بعد از فرانسه تبدیل شود.

  آب و هوای اسپانیا معتدل است با تابستان های گرم و زمستان های سرد داخل و هوای ابری ، تابستان های سرد و زمستان های سرد در کنار ساحل. مادرید که در مرکز اسپانیا در داخل کشور واقع شده است ، میانگین دمای کم دی ماه 3 درجه سانتیگراد و متوسط بالای ​​ماه مرداد 31 درجه سانتیگراد دارد.

  بزرگترین شهرها و جمعیت انها :

  Madrid (3,255,944)

  Barcelona (1,621,537)

  Valencia (814,208)

  Sevilla (703,206)

  Zaragoza (674,317)

  Malaga (568,305)

  Murcia (436,870)

  Palma (401,270)

  Las Palmas de Gran Canaria (381,847)

  Bilbao (354,860]

  ویژگی های اصلی اجرای سیستم آموزش و پرورش:

  • عدم تمرکز: صلاحیت های آموزشی بین اداره کل امور خارجه (وزارت آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای) و مسئولان جوامع خودمختار (بخش های آموزش) مشترک است:
  • اداره آموزش و پرورش مرکزی دستورالعمل های کلی دولت در مورد سیاست آموزش را اجرا می کند و عناصر یا جنبه های اساسی سیستم را تنظیم می کند
  • مقامات آموزش و پرورش منطقه ای آیین نامه های ایالتی را تدوین کرده و صلاحیت های اجرایی و اداری برای مدیریت سیستم آموزش و پرورش در قلمرو خود دارند.

  مدارس برای منابع خود دارای استقلال آموزشی ، سازمانی و مدیریتی هستند.

  مشارکت جامعه آموزش و پرورش در سازمان ، مدیریت ، اداره و ارزیابی مدارس.

  اشتغالزایی پس از فارغ التحصیلی و مسائل مربوط به آن:

  نگرانی اصلی هم برای مسئولان آموزش و پرورش و هم برای دانشگاهها افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاههایشان است. برای مقابله با این مشکل ، آموزش دانشگاه باید به اصول زیر پاسخ دهد:

  • • در برنامه های مطالعاتی خود توانایی ها و مهارت هایی را که به سمت نوآوری ، تقویت خلاقیت ، ابتکار عمل و کارآفرینی در نظر گرفته شده است ، ترکیب آنها در موضوعات مختلف ، مفاهیم و مهارت های متقابل درسی ، در روش های یادگیری و ارزیابی قرار دهد.
  • • ارائه پیشنهادات برای مدارک جدید و تأمین تحصیلات که دانش آموزان را برای مدارک لازم مورد نیاز نیازهای شغلی جدید آماده می کند تا باعث افزایش اشتغال شهروندان در بازار کار شود.
  • • ارتقاء سازگاری با تغییرات اجتماعی و اقتصادی ، فراهم آوردن فرصت های لازم برای شهروندان برای ادامه کار حرفه ای و گسترش مطالعات دانشگاه. و افزایش امکاناتی برای تحرک در آموزش و پرورش در اسپانیا و اروپا و همچنین ترکیب مؤثر فارغ التحصیلان دانشگاه در بازار کار ، تقویت پیوند بین دانشگاه ها و دنیای تجارت ، توجه ویژه به ارتقاء شایستگی های کارآفرینی و خوداشتغالی.

  همکاری بین دانشگاهها و بخش تولیدی ممکن است براساس ابتکارات زیر بیان شود:

  • • ایجاد شرکتهای مبتنی بر فناوری.
  • • ایجاد قطب های نوآوری با ایجاد فضای فیزیکی مشترک برای دانشگاه ها و شرکت ها در بخش تولید. • راه اندازی و ارتقاء برنامه هایی برای تقویت انتقال و قدردانی دانش.
  • • ایجاد کنسرسیوم برای تحقیق و انتقال دانش.
  • • ایجاد صندلی های دانشگاهی تحت حمایت شرکتی ، بر اساس همکاری در پروژه های تحقیقاتی ، که به دانشجویان دانشگاه امکان می دهد تا شرکت کنند و فعالیت تحقیقاتی خود را با فرصت های آموزشی ترکیب کنند.

  علاوه بر این ، هم در آیین نامه آموزش دانشگاه و هم در اساسنامه دانشجویی دانشگاه 2010 ، یکسری اقدامات خاص با هدف ارتقاء اشتغال دانشجویی دانشگاه وجود دارد ، از جمله:

  • • دانشگاه ها برنامه های تحرک دانشجویان را از طریق توافق نامه همکاری دانشگاه ارائه می دهند. این برنامه ها به آموزش های آکادمیک مربوط به میزان ثبت نام دانشجو و سایر زمینه های صلاحیت مانند آموزش برای اشتغال توجه دارند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد انواع برنامه های تحرک موجود برای دانشجویان دانشگاه ، مقاله مربوط به تحرک در آموزش عالی را ببینید.
  • • دانشگاه ها خدمات اطلاعات و راهنمایی دانشجویی را در دسترس دارند که هدف از آن ارائه اطلاعات و جهت گیری در مورد برنامه های یادگیری و فرصت های شغلی در آینده ، آموزش مهارت های متقابل درسی و طراحی پروژه های حرفه ای به منظور تسهیل اشتغال دانش آموزان و درج در بازار کار.
  • • دانشگاه ها همچنین تا زمان فارغ التحصیلی راهنمایی و نظارت دانشجویی را ارائه می دهند. این قانون همچنین امکان مشاوران درجه را در نظر می گیرد. این هماهنگ كنندگان یا مشاوران دانشجویی هستند كه در رابطه با روند یادگیری و همچنین چشم اندازهای حرفه ای آنها در بازار كار ، دانشجویان را در طول برنامه راهنمایی می كنند.
  • • اساسنامه همچنین احتمال ایجاد انجمن های فارغ التحصیلان را برای دانشجویان پیشین در نظر می گیرد. این انجمن ها باید در دانشگاه ها ثبت شوند و یکی از اهداف آنها همکاری فعالانه در زمینه دسترسی به بازار کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه است.

  سیستم آموزش کارشناسی دانشگاه

  سیستم آموزش کارشناسی دانشگاه
  دوره های لیسانس دارای مدت زمان 3 تا 4 ساله می باشد که بین 180-240 واحد در سیستم اروپایی (ECTS) می باشد. دانشگاهها ممکن است تعداد واحد های لیسانس را با تعداد واحد های کارشناسی ارشد تکمیل کنند مشروط بر اینکه مدرک لیسانس کمتر از 240 واحد داشته باشد.

  افراد مرتبط با آموزش به این گروه بندی می شوند:
  مدارک تحصیلی با برنامه های مطالعاتی که توسط قوانین بخش مربوطه تنظیم شده اند ، از جمله:
  مدارک رسمی لیسانس که مجاز به دنبال کردن حرفه مدرس مدرسه آموزش ابتدایی است
  مدرک مدرسه معلم آموزش ابتدایی.
  مدرکهایی که برنامه های مطالعاتی آنها دارای 240 درجه واحد ECTS باشد:
  مدرک رسمی کارشناسی در دوره های آموزشی ، روانشناسی و روانشناسی آموزشی.
  در مورد برنامه های مطالعاتی که در سازمان جدید لحاظ نشده اند ، دانشگاه ها وظیفه دارند بار آموزشی خود را در واحدهای ECTS تعیین کنند. در هر صورت ، مطالعات دانشگاهی که شامل اصطلاح "مهندسی" است ، باید دارای 240 دانشگاه واحد ECTS باشد.

  مدارک کارشناسی به یکی از شاخه های زیر دانش اختصاص داده می شود:

  هنر و علوم انسانی
  علوم
  علوم بهداشتی
  علوم اجتماعی و حقوقی
  مهندسی و معماری.
  آموزش عالی هنری
  برنامه های آموزش پیشرفته هنری دارای 240 واحد ECTS بوده و به رشته های زیر تقسیم می شوند:

  موسیقی
  رقص
  هنرهای نمایشی
  حفاظت و احیای میراث فرهنگی
  طرح
  هنرهای پلاستیکی

  مدارک و پیش نیاز های مهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا:

  مدارک و پیش نیاز های مهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا:
  نکته مهم : تمامی مدارک تحصیلی و شناسایی مانند شناسنامه می بایستی ترجمه به زبان اسپانیایی شود و تمامی تاییدات لازم برای وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری گرفته شود.
  1.پاسپورت معتبر { نیازی به ترجمه ندارد}
  2.گواهی پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ان و رشته مطابق با انتخاب رشته در دانشگاه باشد { به طور مثال اگر برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی می خواهیم اقدام کنیم باید رشته ی تجربی را گذرانده باشد و یا حداقل پیش دانشگاهی در رشته ی تجربی باشد.}
  3.درصورتی که در سال اخر تحصیل به طور مثال در مقطع پیش دانشگاهی هم میتوان با ارائه کارنامه 3 سال اخر دبیرستان و در صورتی که در ترم اخر پیش دانشگاهی می باشید می بایستی کارنامه ی ترم گذشته ی خود را ارائه دهید.
  4.مدرک رسمی لیسانس یا کارشناسی ارشد یا مدرک معادل آن در صورت وجود
  5.انگیزه نامه برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر
  6.مدرک زبان اسپانیایی معادل سطح B2 و یا انگلیسی معادل ایلتس 6 اکادمیک { برخی از رشته ها و مراکز حتی بدون مدرک زبان رسمی ولی می بایستی کاملا مبتدی نباشید و می توان این نقص را در حین سال او تحصیل جبران نمود، برای اطلاعات بیشتر به مقاله مدرک زبان در اسپانیا مراجعه نمایید.}
  7.رسید پرداخت هزینه بررسی مدارک در دانشگاه ها که مبلغی بین 50 تا 100 یورو میشود و گاهی ممکن است که برای چند دانشگاه پرداخت شود.
  8.افراد بالای 25 ، 40 و 45 سال که هیچ گونه صلاحیتی برای دسترسی به آموزش دانشگاه ندارند ، در صورت قبولی در آزمون ورودی خاص دانشگاه ، ممکن است دسترسی داشته باشند.

  نکته :دانشگاهها ممكن است به طور استثنائی دانشی خاص و یا ارزیابی مهارتی خاص را تعیین كنند.
  شهریه سالانه به طور میانگین در دانشگاه های دولتی اسپانیا بین 3 تا 5 هزار یورو در سال می باشد و این نرخ ثابت نیست و میتواند براساس انتخاب برخی رشته ها از این محدوده بیشتر شود.
  هزینه های حضور در دانشگاه خصوصی برای اخذ مدرک لیسانس بین 5،500 تا 18،000 یورو در هر سال مدرسه متفاوت است.

  توصیف مقطع کارشناسی ارشد

  شرایط متقاضیان جهت ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اسپانیا :

  1- داشتن مدرک لیسانس (سراسری - آزاد - غیر انتفاعی - پیام نور و علمی کاربردی) 

  2- نگارش انگیزه نامه 

  3- داشتن دو توصیه نامه 

  4- تسلط به زبان انگلیسی یا اسپانیایی 

  شرایط تحصیل در مقطع ارشد :

  1- طول دوره یک سال تا دو سال میباشد .( داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند ، حتی الامکان دوره های یک سال و نیم تا دو سال را انتخاب نمایند. )

  2- زبان تدریس علاوه بر اسپانیایی در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی نیز میباشد.

  3- شهریه معمولا بین 4250تا 4750 یورو در سال میباشد . 

   

  زمینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسپانیا:

  به پیشنهاد دانشگاه ارائه دهنده برنامه با یکی از زمینه های تحصیلی زیر مرتبط هستند:
  هنر و علوم انسانی
  علوم
  علوم بهداشتی
  علوم اجتماعی و حقوقی
  مهندسی و معماری.
  این دوره ها دارای تدریس بین 60 تا 120 واحد اروپائی ECTS و مدت زمان 1 یا 2 سال تحصیلی است.

  مدارک کارشناسی ارشد دانشگاه می تواند چند رویکرد داشته باشد:
  1.مدارک حرفه ای گرا:مدارک تحصیلی واجد شرایط: مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه منجر به حرفه های تنظیم شده می شود که یک ضرورت اساسی برای توانایی انجام حرفه ای گفته می شود.
  مدارک تحصیلی غیر صلاحیت: مدارک تحصیلی پیشرفته ، از جنبه تخصصی یا چند رشته ای ، که دانش آموز را برای انجام فعالیت های حرفه ای تنظیم شده در اسپانیا واجد شرایط نمی کند.
  2.مدارک تحصیلی گرا: با هدف تعمیق یک حوزه علمی یا علمی.
  3.مدارهای پژوهش گرا: متمرکز بر کسب مهارتهای تحقیقاتی اساسی است.
  دانشگاه ها تصمیم می گیرند تا چه نوعی از مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند.

  آنها باید الزامات تعیین شده توسط آژانس ملی ارزیابی کیفیت و اعتباربخشی (ANECA) را تأمین کنند تا معتبر شوند و در رجیستری دانشگاه ها ، مراکز و مدارک تحصیلی (RUCT) ثبت شوند.

  برنامه های کارشناسی ارشد دارای دو هدف است:
  1.ارائه آموزش های تخصصی پیشرفته یا چند رشته ای به دانشجویان ، که به سمت تخصص علمی یا حرفه ای در نظر گرفته شده اند
  2.برای تشویق شروع کارهای تحقیقاتی

  برنامه تحصیلی:
  دانشگاه ها ، برای دوره های رسمی کارشناسی ارشد و ادارات آموزشی (به ابتکار خود یا با پیشنهاد مراکز) برای دوره های رسمی کارشناسی ارشد هنری ، وظیفه تهیه برنامه های مطالعاتی برای دوره های مذکور را دارند ، روندی که در آن از آنها بهره مند می شوند. استقلال خاص این برنامه ها باید شامل موارد زیر باشد:

  •موضوعات اجباری
  •موضوعات اختیاری
  •سمینارها
  •مکانهای خارجی
  •پروژه های هدایت شده
  •پروژه پایان کارشناسی ارشد
  •فعالیت های ارزیابی و سایر معیارهای ارزیابی ، و همچنین سایر ویژگی های برنامه خاص.

  هر دو نوع برنامه دانش آموزان را ملزم به نوشتن و دفاع از یک پروژه پایان کارشناسی ارشد می کند که بین 6 تا 30 واحد ECTS اعطا می شود.

  مدارک لازم و شهریه این مقطع

  برای ارائه درخواست پذیرش در اسپانیا چه مدارکی را باید ارائه کنم؟
  نکته بسیار مهم : می بایستی تمامی مدارک را به زبان اسپانیایی ترجمه کرد و تمامی تاییدات لازم انها را نیز دریافت کرد و باید اصل و ترجمه آنها برای ارائه فیزیکی آماده باشند.

  برای درخواست دانشگاهی در اسپانیا از شما خواسته می شود كه برخی از مدارك ذیل را ارائه دهید:
  شناسنامه؛
  عکس های اخیر؛
  گذرنامه یا شناسنامه ملی خود را.
  یک یا چند نامه مرجع از کارفرمایان یا معلمان گذشته؛
  کپی دیپلم ها یا گواهینامه های گذشته ، از جمله مدرک فارغ التحصیلی از کارشناسی خود را؛
  گواهی کارشناسی و ریز نمرات؛
  انگیزه نامه ؛
  رزومه؛
  اثبات توان مالی برای طول دوره تحصیل.
  بسته به موضوع یا تخصص کارشناسی ارشد منتخب خود ، ممکن است از شما خواسته شود که برای تست های اضافی مانند GRE ، GMAT یا LSAT نمره کسب کنید.

  مدارک مربوط به دانش زبان:
  از آنجا که شما یک مدرک بین المللی به زبان انگلیسی تحصیل می کنید ، باید یک گواهی زبان ارائه دهید. برخی از گزینه های محبوب برای دانشجویان بین المللی گواهینامه های زبان IELTS ، TOEFL یا C1 Advanced Language هستند. شما باید حداقل نمره زبان تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشید و نمرات آزمون شما نباید از 1-2 سال بیشترگذشته باشد. اگر حداقل شرایط زبان را برآورده نکنید ، باید با طی کردن یک دوره آمادگی زبان انگلیسی مهارت ها و نمرات خود را بهبود بخشید.

  لیست اسناد به شرایط خاص دانشگاه های اسپانیا بستگی دارد ، بنابراین از شما خواسته می شود مدارک اضافی را نیز در بر بگیرد.

  مهلت درخواست برای اسپانیا:
  آخرین مهلت درخواست کارشناسی ارشد در اسپانیا معمولاً در تابستان (ژوئن-ژوئیه) معادل خرداد و تیر ماه یا در زمستان (ژانویه-فوریه) معادل ماه های دی و بهمن می باشد. به خاطر داشته باشید که برخی دانشگاه ها مهلت درخواست ندارند ، به این معنی که می توانید هر زمان که آماده باشید درخواست دهید.

  برای جلوگیری از تأخیر یا مهلت های از دست رفته ، اسناد مورد نیاز خود را با زمان زیادی در پیش بفرستید.

  هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا:
  به طور میانگین می توان گفت که هرسال تحصیلی در این مقطع از حدود 3 هزار یورو تا 6 هزار یورو می تواند متفاوت باشد و این خود بسته به دانشگاه و نوع رشته بستگی دارد و میتواند حتی از این میزان هم فراتر رود.
  شهریه در اسپانیا معمولاً به ازای هر ترم یا در هر سال تحصیلی به ازای هر واحد محاسبه و پرداخت می شود.محاسبه به ازای هر واحد باعث می شود نرخ های مختلف برای برنامه ها در زمینه های مختلف پدید آید. از آنجا که هر واحد حدود ده ساعت تدریس نظارت شده را منعکس می کند (علاوه بر مطالعه و آمادگی مستقل خودتان) ، هزینه تهیه و تأمین منابع آن زمان را می توان به راحتی منعکس کرد. در برخی از موضوعات علمی ، در جایی که امکانات و تجهیزات گران قیمت مورد نیاز است ، هزینه ها بیشتر از سایر مناطق خواهد بود.
  هزینه های هر واحد برای برنامه های کارشناسی ارشد توسط دولت تنظیم می شود و این هم برای دانشگاه های دولتی و هم خصوصی اعمال می شود. هزینه های هر اعتبار معمولاً بین 12 تا 65 یورو است ، اما استثنائاتی نیز وجود دارد.

  برخی از برنامه های کارشناسی ارشد اسپانیا ممکن است هزینه های اضافی کمی از جمله هزینه های درخواست و مدیریت و همچنین هزینه های تکمیلی را برای هرگونه فعالیت و برنامه های خارج از برنامه درسی متحمل شوند.

  نحوه تدریس دوره کارشناسی ارشد

  روش های تدریس
  دانشگاه ها از اصل استقلال پیروی می کنند تا در مورد روش های تدریس خود تصمیم بگیرند.
  دپارتمان های دانشگاه نهادهای اساسی مسئول دانش و تدریس و تحقیقات در حوزه های مربوط به دانش خود هستند. آنها مسئول برنامه ریزی و هماهنگی برنامه درسی و فعالیت تحقیقاتی در دانشگاه ها هستند.
  در عمل ، اساتید آزاد هستند تا از روشهای تدریس و منابع آموزشی که مناسب تر می دانند استفاده کنند.

  روش های زیر در تدریس دانشگاه استفاده می شود:
  کلاس درسی کارشناسی ارشد ، که هنوز هم مکرر است

  سایر فعالیتهای مشترک عبارتند از:
  •سمینارها
  •پروژه های مبتنی بر کار تعاونی
  •یادگیری مبتنی بر فعالیتهای حل مسئله
  •یادگیری مبتنی بر پروژه و غیره
  •مکان های کاری ، که بیشتر در مطالعات تجربی است
  •استفاده از فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT). اکثر دانشگاه ها دارای خدمات پشتیبانی فناوری برای معلمان هستند ، به منظور کمک به آنها در تهیه مواد چندرسانه ای و ترغیب استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات. فعالیت های زیر نیز متداول است:
  •ارائه توسط رایانه یا پروژکتورهای سربار
  •استفاده از فیلم
  •یادگیری با کمک رایانه و غیره
  •ارتباط معلم / دانش آموز از طریق کلاسهای مجازی ، سکوهای آنلاین ، فضاهای مجازی برای موضوعات خاص ، وب سایتها و غیره

  کپی رایت © 2021 اعزام دانشجو ویستا. کلیه حقوق محفوظ است.
  برای رزرو وقت مشاوره بصورت حضوری یا تلفنی با هماهنگی قبلی از طریق سایت موسسه و یا از طریق راه های زیر امکانپذیر می باشد.
  یوسف آباد، نبش خ شصتم، ساختمان اداری تابان، طبقه ی دوم، واحد 205
  021-88621363 / 021-88211061 / 021-88056912
  info@vistauni.com